ورود سویه جدید کرونا به کشور صحت دارد؟

معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هر روز در استان های مختلف تعدادی نمونه گیری انجام می دهیم تا موج های جدید کرونا را پیش بینی کنیم.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، حسین فرشیدی، معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره وضعیت کرونا گفت: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که کرونا از وضعیت اضطراری خارج شده، اما به معنای از بین رفتن کامل کرونا نیست. نه تنها در کشور ما بلکه در کشور‌های دیگر هم روزانه بیماران کرونایی وجود دارند.

وی افزود: کشور کره جنوبی در هفته گذشته بالای ۲۰ هزار مورد مثبت کرونا را اعلام کرد و در بقیه کشور‌های دنیا هم فوتی و هم ابتلا به کرونا وجود دارد.

فرشیدی اظهار کرد: در کشور ما وضعیت اضطراری کرونا وجود ندارد و بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی در حال انجام است و حالت توقف اقتصادی از بین رفته است.

معاون وزارت بهداشت در ادامه سخنان خود گفت: میزان مراجعات بیماران به بیمارستان‌ها در دو هفته گذشته هیچ تغییری نکرده و افزایش میزان بیماران ارجاعی نداشتیم. ما هر روز در استان‌های مختلف تعدادی نمونه گیری انجام می‌دهیم تا موج‌های جدید را پیش بینی کنیم، اما در سه چهار هفته گذشته سویه جدیدی در ایران نداشتیم.

وی تصریح کرد: نه تنها دولت ایران بلکه همه دولت‌ها نباید اقدامات کنترلی را کنار بگذارند و مردم هم باید در فضا‌های بسته از ماسک استفاده کنند و حفاظت فردی و اصول بهداشتی و شستشوی مرتب دست‌ها را همیشه رعایت کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.