چالش ۴۰ تا ۵۰میلیاردی استقلال؛ دو راه پیش‌روی آبی‌ها است

باشگاه استقلال به دلیل رعایت نکردن سقف بودجه و برای استفاده از نفرات جدید خود باید راه حلی در نظر بگیرد تا از این مشکل نجات پیدا کند.

به گزارش تازه‌نیوز، با وجود شروع خوب استقلال در بیست‌وسومین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال با برتری ۳ بر صفر مقابل صنعت نفت آبادان، مشکلات آبی‌ها همچنان پابرجاست.

با وجود عقد قرارداد چند بازیکن با باشگاه استقلال، سازمان لیگ کارت بازی این نفرات را صادر نکرده و آنها نتوانستند مقابل نفت آبادان به میدان بروند. آریا برزگر و منتظر محمد عراقی جزو این نفرات هستند و کارت مربیگری هاشمی‌نسب نیز به دلیل عبور استقلال از سقف قرارداد صادر نمی‌شود.

سعید مهری نیز با وجود فسخ ابتدایی قرارداد و بازگشت به تمرینات، هنوز قرارداد جدیدی با استقلال امضا نکرده و برای بازی در هفته‌های آینده لیگ برتر بلاتکلیف است.

مدیران باشگاه استقلال در نامه سقف بودجه اعلامی به سازمان لیگ، عدد ۳۳۰ میلیارد تومان را به‌عنوان سقف بودجه خود اعلام کردند که ۳۰ میلیارد بالاتر از سقف بودجه بود. همان زمان سازمان لیگ در نامه‌ای از این باشگاه خواست که رقم بودجه‌اش را اصلاح کرده و مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان را مبنا قرار دهد.

به نقل از تسنیم، گفته می‌شود باشگاه استقلال باید ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومان از هزینه‌اش را کم کند تا بتواند مجوز حضور نفرات جدید را بگیرد و برای اینکه بتوانند از همه بازیکنان و مربیان خود بهره ببرد، چاره‌ای جز رساندن بودجه خود به ۳۰۰ میلیارد ندارد. اکنون آبی‌ها دو راه پیش روی خود می‌بینند؛ فسخ قرارداد برخی بازیکنان یا کاهش قرارداد آنها.

استقلال تا روز ششم شهریور به ترتیب برابر ملوان، سپاهان و استقلال خوزستان صف‌آرایی می‌کند و تا بازی با ملوان (روز پنجشنبه ۲۶ مرداد)، کار سختی برای غلبه بر مشکل قراردادی بازیکنان دارد. اگر تا آن زمان مشکل برطرف نشود، فیفادی شهریور برای مسئولان باشگاه استقلال فرصتی مناسب برای فائق آمدن بر مشکلات است، اما ۹ امتیاز حساس تا آن زمان در میان است و از دست دادن آنها ممکن است به قیمت از دست رفتن شانس قهرمانی یا کسب سهمیه آسیایی تمام شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.