پیشنهاد باورنکردنی هوش مصنوعی: دستور پخت غذا با گوشت انسان!

هنوز مدت زمان زیادی از همه‌گیر شدن هوش مصنوعی نگذشته اماحاشیه‌های باورنکردنی این فناوری هرروز در حال رسانه‌ای شدن هستند. تازه‌ترین اخبار منتشر شده نشان می‌دهد یک ربات آشپز هوش مصنوعی دستور پخت غذایی با استفاده از گوشت انسان را به صاحبش پیشنهاد داده است!

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از گجت‌نیوز، آیا تشنه هستید و به دنبال یک نوشیدنی خنک می‌گردید؟ بهتر است به هیچ وجه برای پیدا کردن دستور تهیه یک نوشیدنی سراغ هوش مصنوعی نروید چون با اجرای این دستور کشته خواهید شد!

یک ربات سرآشپر که برای تهیه دستور العمل‌هایی برای غذاهای باقی مانده در یخچال ساخته شده ، اکنون دستور العمل هایی را به مشتریان می‌دهد که حتی به ذهن قاتلان سریالی هم نمی‌رسد. ربات هوش مصنوعی محصول Pak’nSave، یک سوپرمارکت زنجیره‌ای مستقر در نیوزلند است و از GPT ۳.۵ OpenAI پشتیبانی می‌کند و با استفاده از این مدل زبانی، دستور پخت به کاربران ارائه می‌کند.

کاربران این ربات که از هوش مصنوعی استفاده می‌کند، برخی از رسپی‌های عجیبی که این ربات با آن‌ها به اشتراک گذاشته را رسانه‌ای کرده‌اند. یکی از کاربران ایکس یا همان توییتر سابق، اعلام کرده است که ربات سرآشپزش به او پیشنهاد درست کردن یک غذا با استفاده از آب، مایع سفیدکننده و آمونیاک را داده است! این ربات به غذای عجیبش لقب ترکیب خوشبوی آب را داده اما در واقعیت این ترکیب کلورین را می‌سازد که یک گاز به شدت سمی و کشنده است.

این پایان رسپی‌های عجیب این ربات نیست و کاربران دیگری هم اعلام کرده‌اند هوش مصنوعی به آن‌ها رسپی‌هایی کشنده ارائه کرده که به سادگی می‌تواند منجر به مرگ یک خانواده شود.

این ربات زمانی که می‌خواست از زیاده‌روی در مصرف مواد اولیه در غذا جلوگیری کند، به یکی از کاربران اعلام کرد که می‌تواند از ۵۰۰ گرم گوشت انسان برای غذایش استفاده کند و در کنارش برای طعم بهتر، از سیب زمینی، پیاز و هویج بهره ببرد! ربات آشپز اعلام کرد که نام این غذا، خوراک گوشت رمزآلود است!

این مطالب را هم ببینید:

وقتی هوش مصنوعی آشپز می‌شود

هوش مصنوعی دنیای به شدت گسترده‌ای دارد و در خروجی‌های مدل‌های زبانی مبتنی بر هوش مصنوعی و ربات‌های توسعه‌داده شده بر پایه این تکنلوژی، خبری از دخالت انسانی نیست. همین مورد باعث می‌شود هوش مصنوعی با توجه اقیانوسی از اطلاعات که در دسترس دارد، پاسخ‌هایی را به کاربران ارسال کند که می‌توانند مخرب باشد. هر چند نمی‌توان گفت هوش مصنوعی به عمد دستوری کشنده را برای کاربران ارسال کرده اما ضعف‌های بیشمار هوش مصنوعی، از همین حالا و با این اخبار عیان شده است.

نکته قابل توجه دیگر این است که شرکت توسعه‌دهنده این هوش مصنوعی، شانه خالی کرده و باور دارد این دستورها به دلیل ورودی‌های نامناسبی است که برخی از کاربران وارد کرده‌اند و این ربات قصد کشتار مردم را ندارد. البته این شرکت در ادامه اعلام کرد که می‌خواهد به زودی ربات خود را طوری تنظیم کند که میزان ارائه چنین رسپی‌های ترسناک و کشنده‌ای به حداقل برسد.

با این که از زمان عرضه این ربات به بازار زمان زیادی نگذشته و کاربران کمی آن را خریداری کرده‌اند اما همچنان گزارش‌های ترسناکی از این ربات رسانه‌ای می‌شود. بسیاری از کاربران اعلام کرده‌اند که مواردی مانند قیر، سنگ و حتی بنزین توسط این ربات برای غذاها پیشنهاد شده است.

خطر اصلی هنوز نیامده است!

خوشبختانه فعلا این ربات آشپز فقط به ارائه دستورات پخت بسنده می‌کند و خودش در پروسه پخت غذا تاثیری ندارد اما در حال حاضر شرکت‌هایی مشغول توسعه ربات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی هستند که می‌توانند پروسه پخت را هم به سرانجام برسانند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.