افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در نیمه دوم سال ۱۴۰۲؟

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت:حقوق بسیاری از کارکنان و بازنشستگان به شدت پائین است و برخی از کارکنان و بازنشستگان در زیر خط فقر قرار دارند.

به گزارش تازه‌نیوز، جبار کوچکی نژاد، با اشاره به مبحث افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ گفت: دولت مدعی شده که تورم را کاهش داده است که این خود مبحثی قابل بررسی است چراکه این مسئله بر سر سفره مردم دیده نمی شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حقوق بسیاری از کارکنان و بازنشستگان به شدت پائین است و برخی از کارکنان و بازنشستگان در زیر خط فقر قرار دارند.به واقع دریافت حقوق ۷ الی ۸ میلیونی دیگر کفاف شرایط معیشتی کارکنان و بازنشستگان را نمی دهد و باید در این بخش تجدید نظر شود.

به نقل از خانه ملت، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت افزایش حقوق بازنشستگان و کارکنان در نیمه دوم سال بیان کرد: به واقع در شرایط تورمی، دیگر افزایش حقوق است که می تواند چاره ساز باشد در غیر این صورت ما ابتدا باید به سمت کاهش تورم پیش رفته و ارزش پول ملی را بالا ببریم. همچنین در این شرایط دولت باید در تامین کالای اساسی مردم به جد کوشا باشد چراکه این مسئله می تواند بار هزینه ای مردم را کاهش دهد.

کوچکی نژاد بیان کرد: در بسیاری از کشورها وقتی تورم حاکم و ادامه دار می شود،مسئولین تلاش می کنند تا با تامین کالای اساسی و یا افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان برخی مشکلات معیشتی را جبران کنند.

وی بیان کرد: وقتی نرخ تورم کاهش پیدا نمی کند در شرایط فعلی تنها راه حل موجود افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان است که باید به این امر توجه شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.