برترین دانشگاه‌های انگلیس از نگاه گاردین

مجله گاردین بهترین دانشگاه‌های بریتانیا در سال ۲۰۲۴ میلادی را بر اساس چند شاخص رتبه‌بندی کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، رتبه بندی منتشر شده از سوی روزنامه گاردین، موسسات آموزش عالی بریتانیا را بر اساس معیارهایی چون رضایت دانشجویان، تعداد کارکنان، هزینه‌های دانشگاه و آینده شغلی فارغ‌التحصیلان سنجیده است.

به نقل از ایسنا، روزنامه گاردین در توضیح این رتبه‌بندی نوشت: با توجه به بحران هزینه زندگی و شرایط بازپرداخت طولانی‌ وام‌های دانشجویی، تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا تحصیل در دانشگاه ارزش آن را دارد یا خیر، فعلا مهم نیست. رتبه‌بندی منتشر شد تا به شما یادآوری کند که رفتن به دانشگاه چیزی بیشتر از کسب درآمد پس از فارغ التحصیلی است و آن یادگیری چیزهای جدید، کشف علایق جدید، پیدا کردن دوستان و تفریح است.

در ادامه این توضیح آمده است: رتبه‌بندی گاردین به شما کمک می‌کند بفهمید کدام دانشگاه‌ها بهترین تجربه را به دانشجویان خود می‌دهند، نه اینکه فقط به شما نشان دهند کدام دانشگاه در تحقیقات آکادمیک قوی‌تر از سایرین است.

این رتبه‌بندی، دانشگاه‌ها را از طریق ۸ امتیاز مختلف رتبه‌بندی می‌کند که این امتیازات مجموعاً  ۱۰۰ نمره را تشکیل می‌دهند. این نمرات شامل آنچه دانشجویان در مورد تدریس و بازخوردشان در نظرسنجی ملی دانشجویان سالانه می‌گویند، می‌شود.

بر این اساس برترین دانشگاه‌های انگلیس در سال ۲۰۲۴ میلادی از نگاه روزنامه گاردین به شرح ذیل است:

۱- دانشگاه سنت اندروز

۲- دانشگاه آکسفورد

۳- دانشگاه کمبریج

۴- مدرسه اقتصاد لندن

۵- کالج سلطنتی لندن

۶- دانشگاه باث

۷- دانشگاه دورهام

۸- کالج دانشگاهی لندن

۹- دانشگاه وارویک

۱۰- دانشگاه لافبورو

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.