حمایت محمد مهاجری از کمدین خندوانه؟

محمد مهاجری در رابطه با زینب موسوی، کمدین خندوانه یادداشتی منتشر کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا در رابطه با زینب موسوی، کمدین سابق خندوانه در کانال تلگرامی خود نوشت:

در وانفسای زندگی، همه ما نیازمند شوخی و نشاط هستیم و هرکس بتواند چنین فضایی را ایجاد کند و از غصه ها و رنجهای مردم هرچند اندکی بکاهد خدمتی بزرگ کرده است.

بیشتر بخوانید:

زنده یاد گل‌آقا به عنوان یک طنزپرداز مولف، سالها با قلم طنز بسیار پرنیش خود، توانست علاوه برآنکه خنده را بر لب مردم بنشاند، سطح تحمل نقد را نیز در مسئولان بالا ببرد.

خانم زینب موسوی که از  برنامه خندوانه گل کرد، به شکلی جا پای گل آقا گذاشت و در ژانر تصویر، راهی را پیمود که او رفته بود و البته هزینه هایش را هم داد.

نکته سنجی،سوژه یابی دقیق، بکارگیری لحن و لفظ متناسب، عبور شیرین از برخی خط قرمزهای فرضی ، بیان تاثیرگذار و تسلط کافی به طنز، وی را به سرعت به اشتهار رساند و محبوبیت را برای او به اندازه ای که شایستگی اش را داشت فراهم آورد.

زبان طنز، سرکش است و می‌تواند به ورطه الفاظ غیرفاخر هم فروغلتد و خانم زینب موسوی نیز گهکاه دچار چنین حالتی شده است. با این حال با وجود جوان بودن،اشتباهاتش آنقدرها هم زیاد نیست.

سیستم سیاسی قضایی کشور نیز با وجود هزینه هایی که برای این طنزپرداز موفق ایجاد کرده، در مجموع مدبرانه برخورد کرده و باعث نشده نشاطی را که ذوق ملیح او برای مردم خلق کرده، نابود گردد.

ماندگاری روش خانم موسوی در دورماندن از الفاظ و ادبیاتی است که گهگاه آن را از دایره ادب و اخلاق خارج می‌سازد. اگر این اصل رعایت شود، تندترین طنزهایش زیبا و ستودنی است و بخصوص وقتی آتش طنزش به پوستین ابراهیم رئیسی می افتد، انصافا به اوج خود می رسد.

ضمن تمجید از “خود انتقادی” خانم موسوی بدنبال ویدیویی که در باره غزه ساخته بود، به عنوان مخاطب همیشگی آثارش ، برای او آینده ای درخشان آرزو دارم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.