امیرعبداللهیان: نیروی جدیدی به منطقه اعزام نکرده‌ایم اما صرفا تماشاگر هم نبوده‌ایم

وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با شبکه خبری بلومبرگ گفت: بر اساس اطلاعات ما مدیریت این جنگ در اختیار آمریکا است و آمریکا وارد یک جنگ نیابتی شده است و اسرائیل به نیابت از آمریکا این جنگ را انجام می‌دهد. اگر آمریکا بخواهد این رفتار را ادامه دهد، توسعه و باز شدن جبهه‌های جنگ امری اجتناب ناپذیر است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در سفر اخیر خود به نیویورک به منظور شرکت در نشست فوق‌العاده مجمع عمومی سازمان ملل متحد در خصوص تحولات فلسطین در مصاحبه با “بلومبرگ” درباره باز شدن جبهه‌های جدید علیه رژیم صهیونیستی گفت: اگر اسرائیلی‌ها جنگ را متوقف نکنند و به کشتار و جنایات خود ادامه دهند باز شدن جبهه‌های جدید قابل اجتناب است و آن موقع اسرائیل در شرایط جدیدی قرار می‌گیرد که قطعا از اقدامات خودش پشیمان خواهد شد.

بخش هایی از گفت و گوی امیرعبداللهیان را در ادامه می خوانید:

بر اساس اطلاعات ما مدیریت این جنگ در اختیار آمریکا است و آمریکا وارد یک جنگ نیابتی شده است و اسرائیل به نیابت از آمریکا این جنگ را انجام می‌دهد. اگر آمریکا بخواهد این رفتار را ادامه دهد، توسعه و باز شدن جبهه‌های جنگ امری اجتناب ناپذیر است.

این مطالب را هم ببینید:

کشورهای منطقه نه از ایران دستور می‌گیرند و نه ما دستورالعملی به آنان می‌دهیم. طرف آمریکایی مدعی است که این گروه‌ها مرتبط با ایران هستند. این گروه‌ها راسا خودشان تصمیم می‌گیرند و خودشان اقدام می‌کنند.
تا زمانی که برای مبارزه با تروریسم، دولت سوریه از ایران درخواست کمک کند، ما در چارچوب موافقتنامه همکاری‌های مشترک بین دو کشور عمل خواهیم کرد. در دوره مبارزه با داعش سوریه از ما درخواست کرد و ما عمل کردیم.

ما نیروی جدیدی به سوریه، عراق و منطقه اعزام نکرده‌ایم، اما در خصوص تحولات منطقه هم صرفا تماشاگر و ناظر نبوده‌ایم. هر زمان که لازم بدانیم متناسب با مسائل و امنیت ملی کشورمان و متناسب به شرایط منطقه در زمان و مکان لازم تصمیم می‌گیریم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.