سرقت ۳۵۰میلیون‌ دلاری آمریکا از ایران! +جزئیات

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد: کل نفت سرقتی ایران توسط آمریکا به بهانه تحریم‌ها از سال ۲۰۲۰ به بیش از ۴ میلیون بشکه رسیده است.

به گزارش تازه‌نیوز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا وابسته به وزارت انرژی این کشور از واردات ۴۴۷ هزار بشکه نفت ایران توسط این کشور در هشتمین ماه سال جاری میلادی خبر داده که معادل حدود ۱۵ هزار بشکه در روز است.

ایران تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از تامین کنندگان بزرگ نفت مورد نیاز آمریکا بود اما پس از سرنگونی رژیم شاه و قطع روابط دو کشور واردات نفت ایران توسط آمریکا متوقف شد.

به نقل از تسنیم، به گفته کارشناسان رقم ۴۴۷ هزار بشکه نفت وارداتی آمریکا از ایران در ماه اوت ۲۰۲۳ مربوط به نفت دزدی این کشور از محموله‌های صادراتی نفت ایران است که به بهانه تحریم‌ها توقیف شده است.

آمارهای وزارت انرژی آمریکا نشان می دهد این کشور ۴ محموله نفت یا فرآورده نفتی ایران از سال ۲۰۲۰ را به بهانه تحریم ها تصاحب کرده است. این کشور علاوه بر توقیف محموله ۴۴۷ هزار بشکه ای در اوت امسال در اکنبر ۲۰۲۰ نیز محموله ۱ میلیون و ۱۱۱ هزار بشکه ای، در مارس ۲۰۲۱ محموله ۲ میلیون و ۳۳ هزار بشکه ای و در ژانویه ۲۰۲۲ محموله ۵۰۷ هزار بشکه ای نفت ایران را توقیف کرده بود.

بر این اساس کل نفت یا فرآورده نفتی سرقتی آمریکا از ایران به اذعان وزارت انرژی این کشور ۴ میلیون و ۹۸ هزار بشکه بوده که با قیمت ۸۵ دلاری نفت بالغ بر ۳۵۰  میلیون دلار می شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.