آمریکا حمله به عراق را شروع کرد

به گفته فرماندهی مرکزی آمریکا، صبح چهارشنبه، نیروهای ارتش این کشور حملات جدیدی را به دو نقطه در عراق انجام دادند.

به گزارش تازه‌نیوز، فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در پستی در پلتفرم X (توئیتر سابق) اعلام کرد که نیروهای آمریکایی «حملات جداگانه و دقیقی را به دو تأسیسات در عراق انجام دادند».

به نقل از ایسنا، این فرماندهی در توجیه این اقدام متجاوزانه افزود: این حملات پاسخی مستقیم به حملاتی بود که نیروهای آمریکایی و ائتلاف را در عراق و سوریه هدف قرار دادند.

این حملات یک روز پس از حمله هوایی قبلی ایالات متحده در عراق انجام می‌شود. خبرگزاری شفق نیوز به نقل از یک مقام امنیتی عراقی روز سه‌شنبه نوشت، یک پهپاد ناشناس خودرو وابسته به گردان‌های حزب‌الله را در نزدیکی منطقه «ابو غریب» واقع در نزدیکی بغداد هدف قرار داد.

عصر دوشنبه نیز مقامات آمریکایی گفتند که یک هواپیمای نظامی آمریکایی به حمله به نیروهای آمریکایی و دیگر نیروهای ائتلاف در پایگاه هوایی عین الاسد در عراق پاسخ داده‌است.

همچنین رویترز روز سه شنبه به نقل از پلیس و ارتش عراق گزارش داد که نیروهای امنیتی به یک پهپاد بر فراز منطقه به شدت محافظت شده الخضراء در بغداد تیراندازی کردند.

هنوز مشخص نیست که آیا این پهپاد مسلح بوده یا خیر، اما یک سرباز عراقی گفت که ارزیابی اولیه نشان می‌دهد که این پهپاد در یک ماموریت تجسسی بوده‌است.

این منابع گفتند که این پهپاد در میان تیراندازی‌های شدید برای سرنگونی آن به پرواز درآمد. منطقه الخضراء یا سبز در پایتخت عراق شامل سفارت آمریکا، سایر نمایندگی‌ها و مقرهای دولتی است.

همچنین سابرینا سینگ،  معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در یک کنفرانس مطبوعاتی با بیان اینکه از ۱۷ اکتبر تاکنون حدود ۶۶ بار به نیروهای مسلح آمریکا حمله شده‌است، خاطرنشان کرد: این حملات ۳۲ بار در عراق و ۳۴ بار در سوریه رخ داده‌است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.