حسن روحانی و علی لاریجانی ائتلاف می‌کنند؟

یک فعال سیاسی درباره ائتلاف جریان علی لاریجانی با جریان حسن روحانی یادآور شد: چنین ائتلافی بعید است، البته باز هم مولفه تعیین کننده همان شرایط رد و تأیید صلاحیت است.

به گزارش تازه‌نیوز، آرایش سیاسی انتخابات مجلس هنوز مشخص نیست. برخی معتقدند از هم اکنون نتیجه رقابت سیاسی پیش رو مشخص است، اما برخی دیگر چنین باوری ندارند و منتظر رقم خوردن یک نتیجه غافلگیرکننده هستند.

به نقل از فرارو، عزت الله یوسفیان ملا، درباره قابل پیش بینی بودن نتیجه انتخابات مجلس گفت: هیچ پیش بینی از الان نمی‌توان داشت. تا زمانی که ترکیب تأییدصلاحیت شدگان اعلام نشود، آرایش صحنه انتخابات مشخص نخواهد شد. هر کس نیز امروز صحبتی کند حدس و گمانی بیش نیست.

وی افزود: از فرمایشات رهبر معظم انقلاب و مواضع شورای نگهبان تعبیر بر این است که انتخاباتی آرام، مناسب و خوبی در پیش است بنابراین پیش بینی نمی‌شود که یک اتفاق عجیب و غریبی بیفتد. هر زمان ترکیب نامزد‌های حاضر در صحنه مشخص شود عرصه رقابت داغ می‌شود.

این فعال سیاسی درباره ائتلاف جریان علی لاریجانی با جریان حسن روحانی یادآور شد: چنین ائتلافی بعید است، البته باز هم مولفه تعیین کننده همان شرایط رد و تأیید صلاحیت است. با این وجود معتقدم خیلی بعید است که آقای لاریجانی و آقای روحانی ائتلافی داشته باشند، چون چنین شرایطی وجود ندارد.

یوسفیان افزود: شاید به لحاظ آقای لاریجانی و آقای روحانی یک فرد را تأیید یا حمایت کنند، اما این حالت عام و کلان پیدا نخواهد کرد، چون زمینه و شرایط برای ائتلاف اصلا آماده نیست؛ مگر آنکه در زمان اعلام تأیید صلاحیت‌ها یک اتفاقاتی بیفتد که همه راغب شوند و به میدان بیایند، ولی به هیچ وجه با وضعیت کنونی ائتلافی بین آقای لاریجانی و آقای روحانی انجام نمی‌شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.