ساپینتو برای استقلال پیام فرستاد

ریکاردو ساپینتو اخیراً از طریق مدیربرنامه خود با باشگاه استقلال تماس گرفته و خواستار دریافت باقی‌مانده حقوق خود شده است.

به گزارش تازه‌نیوز، باشگاه استقلال با چند پرونده خارجی دست به گریبان است و برای پرداخت این بدهی‌ها نیازمند تأمین بودجه قابل توجهی است. مسئولان باشگاه استقلال برای اینکه ناگهان با حجم عظیمی از بدهی‌ها مواجه نشوند، برای سه پرونده خود از دادگاه عالی ورزش درخواست تجدید نظر کرده‌اند تا شاید پرداخت این بدهی‌ها مشمول زمان شود. در همین راستا دادخواستی برای پرونده بدهی به سیلوا و آمانوف به دادگاه عالی ورزش داده شده تا پرداخت بدهی به این دو بازیکن به تعویق بیفتد.

اما یک پرونده دیگر نیز سد راه باشگاه استقلال است که علی خطیر برای رهایی مقطعی از صدمات مالی ناشی از پرداخت بدهی به باشگاه سانتاکلارا از دادگاه عالی ورزش درخواست تجدید نظر کرده تا پرونده پرداخت بدهی به این باشگاه پرتغالی نیز مشمول زمان شود و استقلال وقت و زمان کافی برای تأمین بودجه را داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

به نقل از ایران ورزشی، در همین راستا باشگاه استقلال از فیفا استعلام گرفته و مشخص شده به‌دلیل ارسال دادخواست دست‌کم تا نقل و انتقالات نیم‌فصل مشکلی برای استقلال به وجود نخواهد آمد و پنجره نقل و انتقالات این باشگاه بابت بدهی به سانتاکلارا، سیلوا و آمانوف تا نقل و انتقالات نیم‌فصل مسدود نخواهد شد.

بنابراین باشگاه استقلال می‌تواند با خیال راحت در نقل و انتقالات میان فصل اقدام به خرید بازیکن جدید کند؛ هرچند که روشن نیست باشگاه استقلال به لحاظ مالی در چه وضعیتی باشد که بتواند در این ایام اقدام به جذب بازیکن جدید کند چون تاکنون بودجه‌ای برای اقدامات جبرانی در نیم‌فصل تأمین نشده و هنوز هیأت مدیره این باشگاه به جمع‌بندی نهایی درخصوص نقل و انتقالات نیم‌فصل نرسیده است.

اما مسأله دیگری که پیش روی باشگاه استقلال قرار دارد بدهی به ریکاردو ساپینتو است. این مربی اخیراً با مدیران باشگاه استقلال تماس گرفته و از آنها خواسته حقوقش را پرداخت کنند. درباره اینکه باشگاه استقلال چه میزان حقوق به ساپینتو داده خبرهای ضد و نقیض بسیاری به گوش می‌رسد. آنچه پیش‌تر درباره عقد قرارداد با این مربی پرتغالی از باشگاه استقلال اطلاع‌رسانی شد اینکه مبلغ ۱۰۰ هزار دلار در زمان مدیریت آجورلو به ساپینتو داده شده است. بخش دیگری از قرارداد این مربی پرتغالی نیز در دوران مدیریت فتح‌الله‌زاده به حساب ساپینتو رفت که گفته می‌شود شب قهرمانی استقلال در سوپر جام بخش دیگری از حقوق این مربی داده شده است.

اما درباره اینکه در دوران مدیریت حجت کریمی چه میزان پول به حساب ساپینتو رفته، ابهامات زیادی وجود دارد و شاید عمده مسأله سرمربی سابق استقلال با این باشگاه نیز نحوه پرداختی‌ها در دوران مدیریت کریمی باشد.

برخی از باشگاه استقلال احتمال می‌دهند حجم بدهی به ساپینتو بیش از ۸۰ درصد باشد که اگر این خبر صحت داشته باشد، باشگاه استقلال با یک بحران جدی مواجه خواهد شد. این وضعیت در حالی آینده مالی استقلال را به مخاطره خواهد انداخت که گفته می‌شد باشگاه استقلال فقط پاداش این مربی پرتغالی را پرداخت نکرده که با توجه به اطلاعات ضد و نقیضی که این اواخر به دست آمده، موضوع بدهی به این مربی پرتغالی وارد فاز تازه‌ای خواهد شد و استقلال در یک بحران مالی جدید گرفتار خواهد آمد.

البته ساپینتو اخیراً از طریق مدیربرنامه خود نیز با باشگاه استقلال تماس گرفته و خواستار دریافت باقی‌مانده حقوق خود شده است که باشگاه استقلال نیز به‌دلیل مشکلات موجود جواب قطعی برای پرداخت بدهی باقی‌مانده این مربی نداده است. هرچند که ساپینتو اکنون شکایتی را از باشگاه استقلال به دادگاه عالی ورزش نبرده و سیاست مدارا را در پیش گرفته اما به طور قطع اگر این مربی از طریق مکاتبات با باشگاه استقلال به نتیجه نرسد، راه دیگری را در پیش خواهد گرفت.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.