مقصران مرگ تلخ النا در دادسرای جنایی +جزئیات حادثه

پنج نفر از کادر درمان بیمارستان مفید که دو مرد و سه زن هستند به اتهام قتل غیرعمد بازداشت شدند و برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفتند.

به گزارش تازه‌نیوز، جلسه تحقیق از مقصران مرگ تلخ النا کوچولو در روز تحصن پرستاران بیمارستان، صبح دیروز در شعبه سوم دادسرای جنایی تهران تشکیل شد.

به‌ نقل از همشهری، مرگ تلخ النا کوچولو صبح نهم آذر‌ماه در بیمارستان مفید پایتخت رخ داد. آن روز دختر ۶ماهه که تب شدیدی داشت توسط پدر و مادرش به بیمارستان منتقل شد اما پرستاران به‌دلیل اعتراض به عدم‌ واریزکارانه‌هایشان تحصن کرده بودند و همین باعث شد که دختر بیمار دیر پذیرش شود و در نهایت جانش را از دست بدهد.

به‌دنبال مرگ النا، قاضی محمد مهدی براعه، بازپرس جنایی تهران، دستور بازداشت مقصران را صادر کرد. ۲پرستار زن و مرد و رئیس اورژانس به‌دلیل اهمال و قصور، بازداشت شدند و به بازداشتگاه اداره آگاهی تهران انتقال یافتند.

متهمان دیروز برای تحقیق به شعبه سوم دادسرای جنایی تهران منتقل شدند. علاوه بر این حدود ۱۳نفر از کادر درمان بیمارستان نیز دیروز به دادسرا احضار شده و از آنها تحقیق صورت گرفت که از میان آنها ۲نفر دیگر نیز بازداشت شدند تا تعداد بازداشتی‌های این پرونده به ۵ نفر برسد.

در جلسه دیروز، پزشک اورژانس می‌گفت روز حادثه از رئیس بیمارستان مرخصی گرفته بوده تا در کنفرانسی شرکت کند اما بررسی دوربین‌های مداربسته نشان می‌داد او داخل حیاط بیمارستان بین کادر درمان حضور داشته است. یکی از پرستارها هم می‌گفت، لحظه حادثه شیفت او تمام‌شده و خبر نداشته که پرستار دیگر دیرتر سر شیفت حاضر نشده است اما در بررسی‌ها مشخص شد وی محل کارش را بدون اینکه به پرستار قبلی تحویل دهد ترک کرده است. پرستار دیگر هم مدعی شد پرستار اصلی مرخصی بوده و سرشیفت به او دیر اعلام کرده است اما در بررسی دوربین‌ها مشخص شد وی هم هنگام تحصن در میان همکاران دیگرش در حیاط بیمارستان بوده است.

۲پرستار دیگری که صبح دیروز بازداشت شدند اظهارات خود را مطرح کردند که در پرونده ثبت شد. یکی از آنها که روز حادثه حدود نیم ساعت دیرتر شیفتش را تحویل گرفته بود اما در بازجویی‌ها ادعا کرد آن روز خواب مانده و دیر به محل کارش آمده اما وی موضوع را به بیمارستان خبر نداده بود. پرستار دیگر که دیروز بازداشت شد، سرپرستار و سرشیفت پرستاران بود. وی وظیفه‌اش تعیین شیفت پرستاران بود؛ او روز حادثه در محل حضور داشته اما در تعیین شیفت‌ها بین ۲۰دقیقه تا نیم ساعت دیرتر اقدام کرده است.

بدین‌ترتیب ۵نفر از کادر درمان که دو مرد و سه زن هستند به اتهام قتل غیرعمد بازداشت و برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفتند.

همچنین قرار شد بازپرس پرونده و تیم جنایی با بررسی دقیق فیلم دوربین‌های مداربسته محل حادثه چنانچه تشخیص داده شود افراد دیگری هم در مرگ النا دخالت داشته‌اند بازداشت شده از آنها تحقیق شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.