رجیستری آیفون ۱۵ چقدر هزینه خواهد داشت؟

همچنین هزینه احتمالی رجیستری آیفون ۱۵ پلاس با ظرفیت‌های ۱۲۸ گیگ، ۲۵۶ گیگ و ۵۱۲ گیگ به ترتیب ۱۳ و نیم میلیون، ۱۵ میلیون و ۱۸ میلیون تومان است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از سایت طلا، ماجرای سری جدید گوشی‌های آیفون در ایران ماجرای عجیبی است. واردات گوشی آیفون ۱۴ به ایران چند سال قبل ممنوع شد و از زمان رونمایی از آیفون ۱۵ این نگرانی وجود داشت که گوشی جدید آیفون هم به سرنوشت آیفون ۱۴ دچار شود که در نهایت چنین شد و حالا واردات هر مدل از سری گوشی‌های آیفون ۱۴ و آیفون ۱۵ ممنوع است.

موضوع ممنوعیت واردات گوشی‌های بالاتر از ۳۰۰ یورو از تابستان سال ۱۳۹۹ به‌عنوان راه‌حلی برای مشکل واردات و کمبود گوشی مطرح شد و پس از آن تصمیمات جدیدی برای ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار و در صدر آنها برند اپل گرفته شد و بعدها در سال ۱۴۰۱ اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس وعده دادند تا نیمه اول سال ۱۴۰۱ واردات آیفون ممنوع شود.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در آن زمان در توضیح علت ممنوعیت واردات کالاهای لوکس همچون گوشی برند اپل گفته بود در شرایطی که درگیر جنگ اقتصادی و کمبود منابع ارزی هستیم و برای تامین ارز مورد نیاز کالاهای اساسی و دارو دچار مشکلاتی هستیم، منطقی نیست که ما برای واردات کالاها و ازجمله گوشی‌های لوکس ارز نیمایی مصرف کنیم.

این مطالب را هم ببینید:

مدتی بعد از سوی مسئولان اعلام شد واردات رسمی و تجاری آیفون انجام نخواهد شد. با قطعی شدن ممنوعیت واردات گوشی آیفون ۱۴، قاچاق این سری از گوشی سامسونگ رواج پیدا کرد اما گوشی‌هایی که به صورت قاچاق وارد کشور شد نیز امکان رجیستری پیدا نکردند.

ک سال پس از این اتفاق، با رونمایی از گوشی آیفون ۱۵، ممنوعیت رسمی واردات مدل جدید گوشی آیفون نیز اعلام شد. چندی پیش شایعه شد این محدودیت‌ها برداشته شده است اما حمیدرضا دهقانی‌نیا سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تکذیب خبر رجیستر شدن آیفون ۱۴ که از سوی برخی رسانه‌ها در قالب نشست خبری رئیس سازمان ملی استاندارد مطرح شده بود، اظهار داشت: طبق برنامه، جمع‌آوری ایفون های ۱۴ و ۱۵ در سطح بازار ادامه پیدا خواهد کرد.

رجیستری سری گوشی‌های آیفون ۱۵ چقدر هزینه دارد؟

همانطور که اشاره شد واردات گوشی آیفون ۱۵ ممنوع و رجیستری آن هم امکان‌پذیر نیست اما اگر گوشی آیفون ۱۵ در ایران رجیستری می‌شد هزینه احتمالی رجیستری هر مدل از سری گوشی‌های آیفون ۱۵ چقدر می‌شد؟ بر اساس این گزارش، هزینه رجیستری آیفون ۱۵ نرمال با ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت ۱۲ میلیون، آیفون ۱۵ نرمال با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت ۱۳ و نیم میلیون و آیفون ۱۵ نرمال با ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت ۱۶ و نیم میلیون تومان است.

همچنین هزینه احتمالی رجیستری آیفون ۱۵ پلاس با ظرفیت‌های ۱۲۸ گیگ، ۲۵۶ گیگ و ۵۱۲ گیگ به ترتیب ۱۳ و نیم میلیون، ۱۵ میلیون و ۱۸ میلیون تومان است.

برای آیفون ۱۵ پرو با ظرفیت ۱۲۸ گیگ، ۲۵۶ گیگ، ۵۱۲ گیگ و ۱ ترابایت نیز به ترتیب می‌بایست ۲۰ میلیون، ۲۲ میلیون، ۲۵ و نیم میلیون و ۲۸ و نیم میلیون تومان هزینه رجیستری پرداخت می‌شد.

اما هزینه رجیستری آیفون ۱۵ پرومکس به شدت نجومی می‌شد. هزینه احتمالی رجیستر آیفون ۱۵ پرومکس با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت، ۳۰ میلیون تومان، ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت ۳۳ میلیون تومان و ظرفیت یک ترابایت، ۳۷ میلیون تومان است که با خود این هزینه می‌توان چند گوشی‌های بسیار خوب سامسونگ و شیائومی خریداری کرد!

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.