وقوع انفجار در فرودگاه «عدن»/ ۵ کشته و ۲۰ زخمی +ویدیو

انفجار همزمان با ورود هواپیمای حامل اعضای کابینه جدید یمن به عدن صورت گرفت.

به گزارش تازه‌نیوز، عدن محل استقرار دولت یمن به ریاست هادی منصور است. این دولت مورد حمایت سعودی است و از سوی سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته می شود. دولت انصارالله (حوثی ها) که مورد حمایت ایران است در شهر صنعا یمن استقرار دارد. این دو دولت در حال جنگ با یکدیگر برای کسب کنترل سراسر یمن هستند.

پس از وقوع انفجار مذکور صدای تیراندازی های پی در پی از محل وقوع حادثه به گوش رسیده است. گفته می شود که به دنبال این انفجار تاکنون ۵ نفر کشته و ۲۰ تَن دیگر زخمی شده اند.

اخیراً «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور دولت مستعفی و فراری یمن (وابسته به عربستان) دستور تشکیل دولت ائتلافی با نیروهای شورای انتقالی جنوب (وابسته به امارات) در جنوب یمن را صادر کرده است. این دستور با هدف فعالسازی توافقنامه ریاض میان دولت فراری و مستعفی منصور هادی و نیروهای شورای انتقالی جنوب صادر شده است؛ توافقی که تاکنون اجرا نشده است.

سعودی‌ها بسیار امیدوار بودند که از رهگذر توافقنامه موسوم به «توافق ریاض» که در تاریخ ۵ نوامبر سال ۲۰۱۹ میلادی میان عربستان و امارات به امضا رسید به اختلافات دوجانبه پایان دهند اما با گذشت قریب به یک سال از امضای این توافقنامه، اختلافات دو طرف نه تنها از بین نرفته است بلکه افزایش یافته و علنی شده است.

در حال حاضر نیز عربستان سعودی و امارات تلاش دارند تا از طریق تشکیل دولت ائتلافی اینگونه وانمود کنند که توافق ریاض شکست نخورده است. رئیس کمیته عالی انقلاب یمن روز گذشته با انتشار یک پست توئیتری دولت ائتلافی در جنوب یمن را محکوم به شکست دانست.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.