مسعود سلطانی‌فر: استقلال و پرسپولیس بهترین دوران خود را سپری کردند

وزیر ورزش و جوانان گفت: استقلال و پرسپولیس در چهار سال گذشته بهترین دوران خود را در مراحل مختلف ساماندهی، شفاف‌­سازی و مستندسازی اموال طی کردند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از وزارت ورزش، مسعود سلطانی­‌فر عصر امروز (چهارشنبه) در مجمع عمومی عادی شرکت فرهنگی – ورزشی پرسپولیس، با تأکید بر اینکه باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس در چهار سال گذشته یک ریال اعتبار از منابع دولتی یا ارز دولتی و یا مبلغی بابت حق پخش تلویزیونی دریافت نکردند، گفت: با وجود این شرایط، پرسپولیس توانست بدهی یک و نیم میلیون یورویی برانکو و دستیارانش و استقلال هم بخش قابل توجهی از بدهی­‌های خارجی و داخلی را پرداخت و منابع اداره خود را نیز تامین کردند.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در حال حاضر استقلال و پرسپولیس بیش از 2 برابر بدهی­‌های‌شان صاحب سرمایه هستند، شرایط دو باشگاه را مطلوب توصیف کرد و گفت: خوشبختانه عمده مسائل سرخابی­‌های پایتخت به خصوص برای ورود به بازار سرمایه شفاف ‌سازی شده است. اسناد مالکیت دو مجموعه شهید مرغوبکار و کمپ حجازی اخذ و به نام استقلال ثبت و اسناد مالکیت دو مجموعه درفشی­‌فر و شهدای گمنام صادر و به نام پرسپولیس شده است.

سلطانی‌فر در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اهمیت ورود باشگاه­‌های پرسپولیس و استقلال به بازار سرمایه گفت: هر دو باشگاه دارای اسپانسرهای توانمند و معتبر بوده که منابع مالی مورد نیاز را تامین می­‌کنند. مراحل تهیه گزارش­‌ها و اسناد مختلف برای ورود این دو باشگاه به بازار سرمایه در مراحل پایانی است.

وی با اثربخش خواندن برگزاری مجامع عمومی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تصریح کرد: در این مجامع، مدارک و گزارش­‌های مالی مورد بررسی قرار گرفته و در اولین فرصت در شورای پذیرش بررسی و مجوزهای لازم اخذ خواهد شد.

وزیر ورزش و جوانان تلاش جمعی در فرآیند خصوصی‌سازی پرسپولیس و استقلال را ستود و گفت: از همراهی همکارانم در مجموعه وزارت ورزش، مسئولان باشگاه استقلال و پرسپولیس، سازمان حسابرسی و سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس و اوراق بهادار برای ورود به بازار سرمایه تشکر می­‌کنم و امیدوارم این همگرایی منجر به نتیجه مطلوب شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.