نحوه برگزاری آزمون‌های پایان ترم به دانشگاه‌ها واگذار شد

مشاور معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نحوه برگزاری آزمون های پایان ترم دانشجویان و کیفیت آن به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور واگذار شده است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایرنا، حسین قنبری افزود: تقویم آموزشی به دانشگاه ها اعلام شده و آنها برحسب شرایط خود نسبت به برگزاری امتحانات پایان ترم به صورت حضوری یا غیرحضوری اقدام می کنند.
وی تاکید کرد: دانشگاه های های علوم پزشکی سراسر کشور برحسب شرایط بیماری کرونا و وضعیت آنها اعم قرمز، نارنجی، زرد یا سفید، نحوه برگزاری آزمون پایان ترم تحصیلی جاری را مشخص می کنند.
قنبری، زمان برگزاری امتحانات دانشجویان را از هفته بعد به مدت ۲ تا ۳ هفته اعلام کرد و گفت: دانشگاه ها در این مدت موظف به برگزاری امتحانات پایان ترم هستند.
مشاور معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خاطرنشان کرد: حفظ سلامت دانشجویان از مهمترین اولویت ها است و تمام تلاش ها صورت می گیرد تا خطری آنان را تهدید نکند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا ترم تحصیلی بعد به شکل حضوری است؟ گفت: برگزاری کلاس های دانشجویان در ترم بعدی برحسب شرایط بیماری کرونا تصمیم گیری می شود که این کار به عهده ستاد ملی مقابله با کرونا است.
قنبری ادامه داد: فعلا آموزش های تئوری به شکل مجازی و دروس عملی و کارآموزی ها به شکل حضوری است. ولی اگر شرایط تغییر کند و وضعیت به حالت عادی برگردد، امکان برگزاری کلاس های حضوری هم می تواند وجود داشته باشد که این موضوع به تصمیم گیری ستاد ملی مقابله با کرونا بستگی دارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.