چین به کرونای انگلیسی آلوده شد

مقامات بهداشتی چین مشاهده اولین مورد ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا را که شیوع آن از انگلیس آغاز شد، در شهر شانگهای تایید کردند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از فارس، مقامات بهداشتی چین مشاهده اولین مورد ابتلا به ویروس جهش یافته در این کشور را که از جنوب انگلیس شیوع پیدا کرده، تایید کردند.

نوع جدید ویروس که به گفته کارشناسان سریع‌تر از نوع اولیه شیوع پیدا می‌کند، باعث شده بیش از ۵۰ کشور از جمله چین محدودیت‌های مسافرتی در ارتباط با انگلیس وضع کنند.

مرکز کنترل بیماری چین در یادداشتی تحقیقاتی روز چهارشنبه اعلام کرد اولین بیمار مشاهده شده در چین زنی ۲۳ ساله است که ۱۴ دسامبر (۲۴ آذر) از بریتانیا به شانگهای سفر کرد.

این مرکز افزود وی در بدو ورود به دلیل نشان دادن علائم خفیف در بیمارستان بستری شد. متخصصان بهداشت و درمان توالی ژنتیکی نمونه‌های آزمایش وی را به دلیل سابقه سفرش به انگلیس و مشاهده موارد غیرعادی در نتایج آزمایش اسید نوکلئیک وی در ۲۴ دسامبر بررسی کردند. نتایج نشان داد نوع کرونای وی با موارد یافت شده در شانگهای و پیشتر در ووهان، اولین کانون شیوع همه‌گیری کرونا در جهان متفاوت است و بعد تایید شد نوع بیماری وی با نوع جهش یافته که از اکتبر در انگلیس در حال شیوع است، یکی است.

پیشتر «مایکل مارتین» نخست‌وزیر ایرلند در اظهاراتی در خصوص سرعت گسترش گونه جهش‌یافته ویروس کرونا هشدار داد.

نخست‌وزیر ایرلند در نطقی تلویزیونی در این خصوص گفت: «در حالی که تحقیقات بین‌المللی درباره نوع جدید [ویروس کرونا] ادامه دارد، در حال حاضر بدیهی است که ما با یک نوع بیماری مواجه هستیم که بسیار سریع در حال گسترش است.»

وی در ادامه گفت این ویروس جدید با سرعتی در حال گسترش است که از بدبینانه‌ترین روش‌های پیش‌بینی موجود هم فراتر است.

وزیر بهداشت انگلیس پیشتر از یافت شدن نوع جدید ویروس کرونا در این کشور خبر داد. «مت هانکوک» گفت که دستکم ۶۰ مقام محلی مختلف در انگلیس، عفونت‌هایی را که بر اساس گونه جدید کرونا ایجاد شده ثبت کرده‌اند.

مقام‌های دولت انگلیس به سازمان جهانی بهداشت گفته‌اند که کرونای انگلیسی از اوایل سپتامبر شروع به انتشار کرده است.

مقام‌های سازمان جهانی بهداشت درباره ویژگی‌های نسخه جهش‌یافته ویروس کرونا اعلام کردند گونه جدید این ویروس مسری‌تر است اما شواهدی مبنی بر مرگبارتر بودن آن وجود ندارد.

«تدروس آدهانوم»، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت که جلوگیری از انتقال گونه جدید اهمیت حیاتی دارد زیرا هر چه ویروس جدید بیشتر منتشر شود فرصت بیشتری برای جهش دارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.