حمله موشکی به آمریکا در همسایگی ایران +ویدئو و تصاویر

در حمله به پایگاه نظامیان آمریکایی در غرب عراق، بیش از ۱۵ موشک پاتریوت از این پایگاه برای مقابله با این حمله شلیک شد.

به گزارش تازه‌نیوز،صداوسیما نوشت: رسانه‌های عراقی گزارش دادند: ۴۰ موشک و راکت به سوی پایگاه عین الاسد در عراق که نیرو‌های آمریکایی در آن حضور دارند، شلیک شد.

روزنامه نیویورک‌تایمز، نیز نوشت در جریان حمله هوایی مقاومت اسلامی عراق به پایگاه عین‌الاسد عراق، دست‌کم دو نیروی نظامی آمریکایی مجروح شدند.

منابع رسانه‌ای اعلام کردند ورود و خروج به عین الاسد بعد از حمله النجبا ممنوع شد و یک هواپیما از پایگاه آمریکا در کویت در عین الاسد فرود آمد.

موشک‌هایی که آمریکایی‌ها را غافلگیر کرد

یکی از اعضای جنبش نُجَباء در گفتگو با المیادین: در حمله به عین الاسد، از موشک‌های پر قدرت و فوق‌العاده سریع بالستیک الاقصی ۱ استفاده شد.

موشک

سقوط موشک های پاتریوت در اطراف عین الاسد

صابرین نیوز نوشت: موشک‌های سامانه پدافندی پاتریوت آمریکا در اطراف عین الاسد سقوط کرد.

هزینه شلیک این ١۵ موشک پدافند آمریکایی برای مقابله با حمله موشکی مقاومت عراق بیش از ۴۵ میلیون دلار برآورد شده است.

شلیک ۱۵ موشک پاتریوت برای مقابله با حمله به پایگاه عین الاسد

شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از فاکس نیوز گزارش داد در حمله به پایگاه نظامیان آمریکایی در غرب عراق، بیش از ۱۵ موشک پاتریوت از این پایگاه برای مقابله با این حمله شلیک شد.

نقشه عراق

کشته شدن چند نظامی آمریکایی در حمله به عین الاسددر حالی که حساب‌های کاربری بعضی فعالان رسانه‌ای در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر اسبق)، مدعی شدند در حمله راکتی به پایگاه عین الاسد در عراق، چند نظامی آمریکایی کشته شدند، هنوز هیچ منبع رسمی خبری در این باره منتشر نکرده است.

بیانیه مقاومت اسلامی عراق درباره حمله راکتی به پایگاه عین الاسد نظامیان آمریکایی
به گزارش رسانه الاعلام المقاوم، مقاومت اسلامی عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: در ادامه رویکرد ما برای مقابله با اشغالگران آمریکایی در عراق و منطقه و در پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی علیه ساکنان غزه، مجاهدان مقاومت اسلامی عراق پایگاه عین الاسد اشغالگران آمریکایی را در غرب عراق هدف حمله موشکی و راکتی قرار دادند.

مقاومت اسلامی عراق در پایان بیانیه خود بار دیگر بر در هم کوبیدن مواضع دشمن تأکید کرد.

۴۰ موشک به سوی پایگاه عین الاسد شلیک شد
شبکه الجزیره به نقل از رسانه‌های عراقی گزارش داد: ۴۰ موشک به سوی پایگاه عین الاسد در عراق که نیرو‌های آمریکایی در آن حضور دارند، شلیک شد.
یک مقام آمریکایی اعلام کرد به دنبال حمله موشکی به پایگاه عین الاسد در عراق، دو آمریکایی زخمی شدند.

تصاویر شلیک موشک به سمت پایگاه عین الاسد

شبکه خبری قدس در کانال تلگرامی خود تصاویری از لحظه شلیک موشک به سمت پایگاه عین الاسد عراق و تلاش نظامیان آمریکایی برای رهگیری آن منتشر کرد.

بیانیه ستاد فرماندهی نیروهای تروریست آمریکایی در غرب آسیا درباره حمله به پایگاه عین الاسد

تقریباً ساعت ۶:۳۰ بعد از ظهر (به وقت بغداد) در ۲۰ ژانویه، چندین موشک بالستیک و راکت در غرب عراق به سمت پایگاه هوایی الاسد شلیک شد.

بیشتر موشک‌ها توسط سامانه‌های پدافند هوایی پایگاه رهگیری شدند و باقی موشک‌ها به پایگاه اصابت کردند. ارزیابی خسارات ادامه دارد. تعدادی از پرسنل ایالات متحده آمریکا تحت ارزیابی برای آسیب‌های مغزی تروماتیک هستند. حداقل یک سرباز عراقی در این حملات زخمی شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.