حکم قصاص برای مردی که به دستور یک زن شوهر او را کشت!

زنی که متهم است دستور قتل شوهرش را صادر کرده با وجود انکار اتهام به تحمل زندان محکوم شد.

به گزارش تازه‌نیوز، زنی که برای قتل شوهرش آدمکش اجیر کرد چون با مهاجرت او مخالف بود، از سوی قضات دادگاه کیفری استان تهران به حبس محکوم شد. این زن متهم است چون قصد داشت به همراه دخترش به کشور خارجی مهاجرت کند و شوهرش حاضر نبود هزینه آن را بپردازد دو آدمکش اجیر کرد تا بعد از قتل شوهرش بتواند اموال او را تصاحب کند.

به نقل از اعتمادآنلاین، زنی به نام یاسمن یک سال قبل به ماموران خبر داد شوهرش در خانه‌شان در شرق تهران به قتل رسیده ‌است. این زن مدعی شد در خانه نبوده و زمانی که به منزل بازگشته با جسد شوهرش منوچهر روبه‌رو شده ‌است.

یاسمن به پلیس گفت: من و دخترم به خاطر اینکه دخترم دانشگاه قبول شده، جشن گرفته بودیم و با دوستان او بیرون از خانه بودیم. وقتی برگشتیم با جسد شوهرم روبه‌رو شدیم. مقداری طلا و دلار نیز از خانه مفقود شده‌ است.

پلیس دوربین‌های مداربسته را بررسی کرد و مشخص شد دو مرد نقابدار وارد خانه شده و منوچهر را به قتل رسانده‌اند. به این ترتیب پرونده به جریان افتاد. تحقیقات نشان داد منوچهر خفه شده‌ است؛ اما این همه یافته پلیس نبود. کارآگاهان متوجه شدند درگیری‌هایی بین منوچهر و همسرش وجود داشته و احتمالاً یاسمن در قتل نقش دارد.

این زن تحت نظر قرار گرفت و مشخص شد او چندین بار با مردی غریبه ارتباط گرفته‌ است. وقتی ماموران آن مرد را بازداشت کردند، مشخص شد آدمکشی است که از طرف یاسمن برای قتل شوهرش اجیر شده‌ بود.

در نهایت دو مرد به نام‌های فرهاد و میثم که در این قتل دست داشتند بازداشت شدند و اعتراف کردند از طرف یاسمن اجیر شده‌اند.

یاسمن مدعی شد از قتل خبر ندارد و دو مرد دروغ می‌گویند. او گفت: شوهرم مرد پولداری بود. دخترم به‌تازگی دانشگاه قبول شده بود و  تصمیم داشت به خارج از کشور مهاجرت کند. من و دخترم نمی‌‌خواستیم در ایران بمانیم؛ اما شوهرم مخالف مهاجرت بود. وقتی من و دخترم برای مهاجرت اقدام کردیم، شوهرم گفت پولی در اختیارمان قرار نمی‌دهد. همین موضوع باعث اختلاف‌های شدید میان من و همسرم شده بود؛ ولی اختلاف‌ها در حدی نبود که راضی به مرگش باشم. من نمی‌دانم چه کسی او را کشته است.

فرهاد و میثم در اعترافات‌شان گفتند در قبال دریافت پول حاضر به قتل شدند و فرمان قتل را یاسمن صادر کرد.

به این ترتیب پرونده سه متهم برای محاکمه به شعبه ۱۳ دادگاه کیفری استان تهران ارجاع داده شد.

در جلسه رسیدگی بعد از اینکه اولیای‌ دم درخواست قصاص کردند، فرهاد در جایگاه قرار گرفت. او که پیشتر به قتل اعتراف کرده‌ بود، این‌ بار اعترافاتش را پس گرفت و گفت: دوستم میثم گفت زنی حاضر است برای قتل شوهرش ۵۰۰ میلیون تومان بدهد. من هم قبول کردم مشارکت کنم. روز حادثه به خانه مقتول رفتیم. وقتی با او درگیر شدیم مقتول مقاومت کرد و با تسمه به ما حمله کرد ما هم ترسیدیم و فرار کردیم. وقتی از خانه بیرون آمدیم، یک مرد ناشناس مقابل در ایستاده بود تا مطمئن شود ما کارمان را درست انجام داده‌ایم. ممکن است او بعد از ما وارد خانه شده و منوچهر را کشته باشد.

میثم نیز همین گفته‌ها را تکرار کرد و اتهامش را قبول نکرد.

وقتی نوبت به یاسمن رسید، او اتهام معاونت در قتل را رد کرد و گفت: من با شوهرم مشکل داشتم ولی راضی به مرگ او نبودم. این دو نفر دروغ می‌گویند.

این بار قضات به دادسرا دستور دادند تا درباره نفر چهارم تحقیقات گسترده‌ای انجام شود؛ اما دادسرا اعلام کرد نفر چهارمی در پرونده نیست.

بنابراین یک بار دیگر متهمان پای میز محاکمه رفتند و بعد از بیان آخرین دفاعیات، قضات فرهاد را به قصاص محکوم کردند. میثم و یاسمن نیز هر کدام به ۱۰ سال حبس محکوم شدند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.