توصیه‌هایی برای صاف ماندن موها در طول شب

صاف کردن موها کار چندان سختی نیست اما صاف نگهداشتن آنها به مدت طولانی یک چالش واقعی محسوب می‌شود.

به گزارش تازه‌نیوز، گاهی صاف ماندن موها در طول شب غیرممکن به نظر می‌رسد. درواقع وقتی به رختخواب می‌روید و می‌خوابید حتی موهای صاف هم به‌راحتی گره می‌خورند و وز می‌شوند. با این حال می‌توان با در پیش گرفتن اقداماتی از این مسئله جلوگیری کرده و صافی موها را حفظ کرد.

یک شامپوی خشک درجه یک برای موهایتان خریداری کنید

برای رفع تعریق، رطوبت، چربی اضافه و باقیمانده روغن‌ها، استفاده از شامپوی خشک بهترین گزینه است. این نوع شامپو از ریشه به موها حجم می‌دهد و با ممانعت از شست‌وشوی زیاد و افراطی موها باعث ارتقای سلامت و تغذیه آنها می‌شود و صافی آنها را نیز حفظ می‌کند.

 

از نرم‌کننده مو برای آبرسانی قوی موها استفاده کنید

استفاده از نرم‌کننده مو باعث آبرسانی به آنها شده و از فر یا گرده خوردن آنها جلوگیری می‌کند. اینکار به شانه کردن راحت موها نیز کمک می‌کند. نرم‌کننده مو همچنین یک لایه براق به موها اضافه کرده و موها را به‌صورت عمقی آبرسانی و نرم می‌کند.

 

از حوله‌ای با الیاف بسیار ظریف استفاده کنید

بعد از استفاده نرم‌کننده مو لازم است که موهایتان را با شانه دندانه درشت شانه بزنید تا گره‌های آن باز شود و سپس موها را با آب ولرم مایل به سرد آبکشی کنید. در نهایت موها را با حوله‌ای با بافت ظریف و با کیفیت و به آرامی با حرکات ضربه‌ای خشک کنید. موها را در حوله پیچ و تاپ ندهید و موها را نکشید. اینکار باعث شکستن و گره خوردن موها می‌شود.

 

از یک صاف‌کننده باکیفیت استفاده کنید

همیشه از اتوی مو با جنس خوب و مجهز به صفحات سرامیکی استفاده کنید. این دستگاه‌ها موهایتان را در زمان کوتاهی به‌طور کاملا یکدست و با حداقل آسیب صاف می‌کنند.

 

از روغن موی باکیفیت استفاده کنید

اگر موهای خشکی دارید از روغن موی باکیفیت استفاده کنید. افرادی که موهای خشک دارند باید اقدامات لازم را برای تغذیه، نرمی و آبرسانی منظم موها در پیش بگیرند. در نتیجه لازم است که بعد از صاف کردن موها چند قطره روغن سبک و مناسب به موهایشان به‌خصوص نوک آنها بزنند. از محصولاتی با پایه آب مانند اسپری اجتناب کنید چون ممکن است بافت صاف موها را تغییر دهند.

 

از یک روسری ابریشمی یا ساتن باکیفیت استفاده کنید

توصیه می‌کنیم شب‌ها موهایتان را با یک روسری ساتن یا ابریشمی بپوشانید یا کلاه شب ابریشمی بگذارید. اینکار مانع از ساییده و فر شدن موها در تماس با روبالشتی‌های نخی می‌شود. اگر نمی‌خواهید اینکار را انجام دهید بهتر است از روبالشتی‌هایی از جنس ابریشم یا ساتن استفاده کنید. اینکار بافت صاف موها را در طول شب حفظ می‌کند.

منبع:سلامت

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.