پناهیان: ائمه جمعه در طول سال صحبتی درباره انتخابات نمی‌کنند اما زمان انتخابات می‌گویند بیایید رای بدهید؛ این در ذوق مردم می‌زند

پناهیان می‌گوید: وقتی ائمه جمعه در طول سال صحبتی درباره انتخابات و مشارکت نمی‌کنند اما زمان انتخابات می‌گویند به عنوان تکلیف بیایید رای بدهید این موضوع در ذوق مردم می‌خورد.

به گزارش تازه‌نیوز، علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه شامگاه دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ در یک برنامه تلویزیونی درباره انتخابات ۱۱ اسفند اظهار کرد: کسانی که در انتخابات مشارکت می‌کنند روحیه مستقل دارند. این اشخاص در صف اول هستند و برای تصمیم‌گیری به دیگران نگاه نمی‌کنند. آنهایی که رای می‌دهند همیشه جور کسانی که رای نمی‌دهند را می‌کشند.

به نقل از ایسنا، بخش هایی از اظهارات پناهیان را در ادامه می خوانید:

  • برخی افراد هم جزو مرددین هستند،  این اشخاص می‌خواهند همه چیز ۲۰ باشد. مرددین سخت‌گیری زیادی دارند و تا برآوردی که کرده‌اند کم می‌شود، با دیدن کوچک‌ترین ضعفی قهر می‌کنند. در حالی که کمال‌گرایی در انتخابات لطمه می‌زند.
  • گروه دیگر با عنوان شخصیت‌های قربانی شناخته می‌شوند. این افراد وقتی می‌بینند در جایی حقی از آنها ضایع شده در همانجا متوقف می‌شوند در حالی که خیلی مواقع باید گذشت داشت. چنین افرادی با آوردن چند مثال از خودشان که ضربه خورده‌اند در کل می‌گویند که نمی‌خواهیم در انتخابات شرکت کنیم.

 

  • وقتی ائمه جمعه در طول سال صحبتی درباره انتخابات و مشارکت نمی‌کنند اما زمان انتخابات می‌گویند به عنوان تکلیف بیایید رای بدهید این موضوع در ذوق مردم می‌خورد.
  • یکی از دلایل کاهش مشارکت این است که از منظر دین، انتخابات را بررسی نکرده‌ایم. در طول این سال‌ها هجمه وحشیانه‌ای شده که نگویید مشارکت در انتخابات یک تکلیف شرعی است و همه فقط می‌گویند حق مردم است. چون تلقی از شرع و تبلیغات دینی ما غلط است در حالی که اتفاقا تکالیف دینی درباره حق‌های مهم هستند. شرع به قدرت تشخیص تک تک مردم بها می‌دهد یعنی رای تک تک مردم از پایین‌ترین فرد تا بالاترین، از نظر شرع مهم است.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.