بعضی از کشورهای اطرافمان یا رنگ انتخابات را ندیده‌اند یا به صورت ظاهری برگزار می‌کنند؛ ما به تعداد سال‌های انقلاب انتخابات داریم

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت گفت: بعضی از کشورها که در اطراف ما هستند بعضاً یا رنگ انتخابات را ندیده‌اند یا اخیراً به صورت ظاهری انتخابات برگزار می‌کنند.

به گزارش تازه‌نیوز، سپهر خلجی  رئیس شورای اطلاع رسانی دولت سیزدهم درباره این‌که در آستانه برگزاری انتخابات چقدر نیاز برای افزایش مشارکت با مردم صحبت شود چون برخی معنقدند این انتخابات از هر نظر بسیار مهم است، گفت: همه انتخابات‌ها برای ما مهم است و بحمدالله هم نظام جمهوری اسلامی افتخاری که داشته این است که به طور میانگین هر سال یک انتخابات داریم یعنی به تعداد سال‌های انقلاب ما انتخابات برگزار کرده‌ایم، در مقابل بعضی از کشورها که در اطراف ما هستند بعضاً یا رنگ انتخابات را ندیده‌اند یا اخیراً به صورت ظاهری انتخابات برگزار می‌کنند.

به نقل از ایلنا، بخش هایی از گفت و گوی خلجی را در ادامه می خوانید:

  • انتخابات مهم است چون در واقع مسیر حرکت کشور را در چند سال پیش رو تعیین می‌کند، چه دولت و چه مجلس فرقی نمی‌کند. لذا چون اهمیت دارد همه باید در هر مقطعی تلاش کنند حالا هر انتخاباتی باشد، انتخابات مجلس، شوراها، ریاست جمهوری با مشارکت اکثریت مردم برگزار شود و مردم نباید از این حق خودشان محروم شوند. مردم حق‌شان است، ضمن این‌که یک تکلیف است و در انتخابات امکان ادا کردن حق‌ برای‌‌ مردم فراهم می‌شود تا انتخاب کنند.
  • اگر مردم در انتخابات مثلا مجلس شورای اسلامی شرکت کنند و در شرایط پرشور و حداکثری نمایندگان فاضل، متعهد، متخصص و بصیر انتخاب شوند و با توجه به اقتضائات و شرایط کشور بتوانند قانون خوب بگذارند و مسیر اجرای کارها را در دولت هموار کنند و بتوانند کمک کنند تا موانعی که در کشور وجود دارد را با قانون خوب برداریم، یک اتفاق مبارکی است که نفعش به مردم می‌رسد و ان‌شاالله امیدواریم این اتفاق بیفتد.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.