جلسه فوری شورای امنیت درپی شهادت بیش از ۱۰۰ نفر در شمال غزه به هنگام توزیع مواد غذایی

ظهر پنجشنبه از نیویورک – مقر سازمان ملل متحد – خبر رسید که شورای امنیت در واکنش به واقعه شمال غزه جلسه فوری تشکیل خواهد داد.

به گزارش تازه‌نیوز، شهادت بیش از ۱۰۰ نفر در شمال غزه به هنگام توزیع مواد غذایی و اقلام ضروری، با واکنش شدید مقام‌های نهادهای امدادرسان همچون سازمان ملل متحد هم روبرو شده است که ماه‌هاست از موانع بر سر کمک‌رسانی به بیش از یک میلیون آواره غیرنظامی در این باریکه ساحلی انتقاد می‌کنند.

به نقل از انتخاب، ظهر پنجشنبه از نیویورک – مقر سازمان ملل متحد – خبر رسید که شورای امنیت در واکنش به واقعه شمال غزه جلسه فوری تشکیل خواهد داد. این شورا ۱۰ روز پیش تلاش کرد با تصویب قطعنامه‌ای خواستار آتش‌بس فوری در غزه شود اما آن پیش‌نویس را آمریکا وتو کرد.

همزمانِ آنتونی گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه‌ای این واقعه را «محکوم» کرده و گفته: «غیرنظامیان دردمند و بیچاره غزه نیاز به کمک فوری دارند از جمله آنهایی که در داخل محاصره شمال غزه مانده اند و سازمان ملل متحد بیش از یک هفته است که قادر به ارسال اقلام انسان‌دوستانه به آنجا نیست». آقای گوترش همچنین یک بار دیگر خواستار برقراری فوری یک آتش‌بس انسان‌دوستانه شده تا به گفته او «گام‌های فوری و اضطراری» برای رساندن کمک به داخل غزه فراهم و اجرایی شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.