استاندار تهران: گزارش اقدامات دستگاه‌ها برای رفع بوی نامطبوع تهران به رییس جمهور ارائه شد

استاندار تهران با بیان اینکه کانون‌های انتشار بوی نامطبوع در تهران آرادکوه، فاضلاب‌های صنعتی و خانگی رها شده در رودخانه‌های این مسیر است، گفت: گزارش اقدامات تمامی دستگاه‌های مسئول در رفع بوی نامطبوع در جلسه شورای عالی محیط زیست به رییس جمهور ارائه ‌شد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از میزان، طبق اعلام روابط عمومی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی  امروز در جلسه بررسی بوی نامطبوع تهران اظهارداشت: کانون‌های انتشار بوی نامطبوع در تهران آرادکوه، فاضلاب‌های صنعتی و خانگی رها شده در رودخانه‌های این مسیر است.
وی ادامه داد: شهرداری از جابه جایی آراد کوه خیلی استقبال نمی‌کند این در حالی است که کارشناسان محیط زیست با قاطعیت معتقد هستند که فعالیت این مجتمع در مکان فعلی هیچ توجیه علمی ندارد.
استاندار تهران اضافه کرد: وجود شیرابه‌ها در آراد کوه به لحاظ علمی بسیار خطرناک‌تر از رها شدن فاضلاب‌های خانگی و صنعتی در رودخانه‌ها است. مسیررود کرج وشادچای که به واسطه رها شدن فاضلاب صنعتی و خانگی یکی از کانون‌های منشا بوی نامطبوع تهران هستند لایروبی می‌شوند.
محسنی بندپی عنوان کرد: سامانه فاضلاب برخی واحد‌های دامداری ساماندهی شدند و تابستان امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل شاهد استشمام کمتری از بوی نامطبوع در تهران بودیم.
استاندار تهران خاطرنشان کرد: گزارش اقدامات تمامی دستگاه‌های مسئول در رفع بوی نامطبوع در جلسه شورای عالی محیط زیست به رییس جمهور ارائه شد.
مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.