تیم ملی فوتبال به مصاف عربستان می‌رود؟

تیم ملی فوتبال ایران و عربستان قبل از جام‌جهانی ۲۰۲۶ بعد از سال‌ها با هم بازی می‌کنند.

به گزاش تازه‌نیوز، امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی پس از دیدار با روبرتو مانچینی، با ابراهیم القسیم، دبیرکل فدراسیون فوتبال عربستان نیز به گفت‌وگو پرداخت.

به نقل از فرهیختگان، این درحالی است که در راستای برنامه‌های توسعه‌ای در همکاری‌های فوتبالی دو کشور این پیشنهاد از سوی سرمربی تیم ملی مطرح شد که دو کشور در دیداری تدارکاتی به مصاف هم بروند تا به این ترتیب ایران و عربستان قبل از جام‌جهانی ۲۰۲۶ بعد از سال‌ها با هم بازی کنند. همچنین پس از این پیشنهاد مقرر شد مذاکره بر سر نحوه و زمان برگزاری این بازی در دیدار دبیران کل فدراسیون‌های ایران و عربستان انجام شود؛ هرچند برخی از این اتفاق خبر دادند که فدراسیون عربستان اعلام کرده، پیشنهاد سرمربی ایران در نشست هیات‌رئیسه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

با این تفاسیر اما شنیده‌ها حکایت از آن دارد که این دیدار برای فیفادی شهریورماه سال ۱۴۰۴ در صورتی که با رقابت‌های مرحله نهایی مقدماتی جام‌جهانی مغایرت نداشته باشد، بین سرمربیان و فدراسیون فوتبال دو کشور ایران و عربستان هماهنگ شده است. این دیدار فعلا در قالب یک مسابقه و احتمالا در تهران برگزار می‌شود.

ایران و عربستان آخرین بار آذر ماه سال ۱۳۹۱ از سری رقابت‌ها غرب آسیا با هم دیدار کرده بودند. تیم ملی ایران در دیدار فوق با ترکیب سوشا مکانی، میلاد نوری، قاسم دهنوی، امید نظری، میلاد فخرالدینی، شجاع خلیل‌زاده، مهرداد پولادی، یعقوب کریمی، پیام صادقیان، محمد خان‌زاده و مهرداد اولادی به میدان رفت. جالب اینکه برای این دیدار دستیاران کارلوس کی‌روش و فرانک ریکارد سرمربیان وقت دو کشور هدایت ایران و عربستان را برعهده داشتند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.