مقاومت بر سر ریاست قالیباف هست؛ اما بعید است یه این راحتی‌ها کنار برود

محمدصادق جوادی حصار نوشت: اگرچه مقاومت‌هایی بر سر ریاست محمدباقر قالیباف وجود دارد و این مقاومت‌ها تداوم خواهد داشت، اما بعید می‌دانم به راحتی بتوان قالیباف را از ریاست مجلس کنار گذاشت و حذف کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، محمدصادق جوادی حصار یادداشتی با عنوان «رمزگشایی از ورود طیف‌های رادیکال به مجلس» دارد که در بخشی از آن آمده:شکل و شمایل اتفاقات سیاسی این چند ماه، پس از انتخابات و به فاصله انتخابات تا شروع مجلس دوازدهم بسیار تعیین‌کننده، افق‌گشا و تعیین‌کننده خواهد بود. معتقدم حتما مداخلاتی از مراکزی خارج از مجلس درخصوص شکل‌گیری هیات رییسه انجام می‌شود، همان‌طور که در دوره‌های قبلی هم چنین دستورات و توصیه‌هایی داده شده است.

به نقل از اعتمادآنلاین، اگرچه مقاومت‌هایی بر سر ریاست محمدباقر قالیباف وجود دارد و این مقاومت‌ها تداوم خواهد داشت، اما بعید می‌دانم به راحتی بتوان قالیباف را از ریاست مجلس کنار گذاشت و حذف کرد. گمان می‌کنم، میان سه نفری که بالاتر از قالیباف هستند، شخصیتی که بتواند مجلس را اداره کند، کمتر وجود دارد. گزینه‌های دیگری هم ممکن است طرح شوند، اما در حد و اندازه‌ای که اکثریت مجلس بتواند روی آن توافق کنند، نیستند. باید منتظر باشیم تا لابی‌ها و چانه‌زنی‌های پساانتخاباتی نمایان شوند تا پس از آن شفاف‌تر بتوان درباره چشم‌انداز مجلس آینده صحبت کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.