قانونی که ایران را از دنیا عقب می‌اندازد

خلیل بهروزی‌فر، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره دلایل تعطیلی پنج شنبه ها به دیده بان ایران گفت: از نظر مناسبات اقتصادی، تجارت، سیاسی و ارتباطات بین‌المللی این مشکل به وجود می‌آید. ایران ۴ روز از دنیا عقب می افتد در مرحله اول بیشتر بحث تعطیلی روز شنبه را داشتیم. اما به دلیل تعطیلی یهودیان کمیسیون تصمیم‌گیری را به دولت واگذار کرد

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از دیده‌بان ایران، علی بابایی کارنامی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از تصویب افزایش تعطیلات آخر هفته در کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داده و تاکید کرده است: «براساس لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته به دو روز در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شد. ساعت کاری در هفته از ۴۴ به ۴۰ ساعت کاهش می‌یابد. هنوز مشخص نیست که چه روز‌هایی تعطیل خواهد شد. دو پیشنهاد برای تعطیلی دو روزه آخر هفته وجود دارد که ممکن است شامل جمعه و شنبه یا پنجشنبه و جمعه شود. تصمیم نهایی در صحن علنی مجلس گرفته خواهد شد.» مجلس موظف شد که تعطیلی دو روزه در کشور را بررسی کند. مجلس یازدهم اما به دلیل ایرادات به قول قدیمی‌ها بنی‌اسرائیلی که مطرح شد نتوانست درباره روز این تعطیلی‌ها تصمیم بگیرد. اگر پنجشنبه و جمعه تعطیل شود، ایران عملا ۴ روز از اقتصاد دنیا باز می‌ماند چرا که پنجشنبه و جمعه در ایران تعطیل است و شنبه و یکشنبه در دیگر کشورهای جهان. نمایندگان مخالف تعطیلی روزهای شنبه هستند دلیل آن را مبحث تاریخی یهودیان می‌دانند.

قرآن از اصحاب سبت نام برده است که همان قوم یهود است که در روز شنبه از دستور الهى تجاوز مى‌کردند و خداى تعالى لعنت‌شان کرد و در معنی این آیه آمده است: «و محققا دانسته‌اید جماعتى از شما را که عصیان ورزیده حرمت شنبه را نگاه نداشتند، گفتیم: بوزینه شوید و راندگانى (دور از قرب حق)»

مجلس توپ تعیین روزهای تعطیل را به زمین دولت انداخت

خلیل بهروزی‌فر، عضو کمیسیون اجتماعی در تشریح جلسه این کمیسیون به دیده بان ایران تاکید کرد: «درباره افزایش تعطیلات به دو روز و کاهش ساعت کاری هفته به ۴۰ ساعت برای کارمندان دولتی، مصوبه توسط کمیسیون اجتماعی انجام شد اما تعیین روزهای تعطیل را بر عهده دولت قرار داد. مصوبه کمیسیون اجتماعی در صحن علنی نیز بررسی شد. دولت مکلف شد روزها را بنا به اقتضای موجود مشخص کند که پنجشنبه و جمعه یا جمعه و شنبه تعطیل شود. روزهای تعطیل در استان‌ها نیز در اختیار استانداری‌ها قرار گرفت اما به عنوان قانون و قطعی نیست.»

در همین ارتباط: تعیین تکلیف تعطیلی پنجشنبه‌ها؛ ساعت کار کارکنان دولت عوض شد

او در پاسخ به این سوال که اگر بر اساس فشارهایی که بر دولت می‌آید پنجشنبه و جمعه تعطیل شود، ایران ۴ روز از دنیا عقب می‌ماند؟ گفت: «از نظر مناسبات اقتصادی، تجارت، سیاسی و ارتباطات بین‌المللی این مشکل به وجود می‌آید. ایران ۴ روز از دنیا عقب می افتد در مرحله اول بیشتر بحث تعطیلی روز شنبه را داشتیم. اما به دلیل تعطیلی که شما اشاره کردید (تعطیلی یهودیان) کمیسیون تصمیم‌گیری را به دولت واگذار کرد.»

بهروزی‌فر در پاسخ به این سوال که مجلس توپ را در زمین دولت انداخته است؟ تاکید کرد: «ما موافق تعطیلی شنبه بودیم. دلیل مربوط به فشارها به مجلس و دولت برای تعطیل نشدن روز شنبه، مربوط به مبحث تاریخی یهودیان است. حتی این را عنوان کردیم که گروهک منافقین یکی از آیات قرآن را به عنوان نماد و پرچم خود برگزیدند. بعد از آن بسیاری بودند که اکراه داشتند آن آیه الهی را بخوانند. در حالی که این آیه، وحی الهی است چه ربطی به آنها دارد که آن را نخوانیم؟ یا می‌گفتند روز سیزدهم نحس است. آخه روز سیزدهم روزی است که به خداوند تعلق دارد و آن را خلق کرده است. برای تعطیلی روز شنبه نیز این اتفاق رخ داد که من آن را منطقی نمی‌دانستم؟»

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.