مرزهای کشور در آماده‌باش کامل؛ نیاز باشد پاسخی قطعی خواهیم داد

امیر غلامعلیان گفت: نیروهای ارتش همه تحرکات و فعالیت‌های دشمن را در مرزها رصد می‌کنند و در سرتاسر مرزها مستقر هستند و در کنار سایر نیروهای مسلح نقش اصلی در تامین امنیت دارند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، امیر غلامعلیان صبح امروز ۲۷ فروردین ماه در دیدار فرماندهان ارتش با نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به هم افزایی و اتحاد بین نیروهای مسلح کشور بیان کرد: امروز بازدارندگی کشور به حدی است که به کوچکترین تهدیدات نظامی بزرگترین، ارزشمندترین و قوی‌ترین پاسخ‌ها را خواهیم داد.

وی ادامه داد: عملیات اخیر(وعده صادق) در پاسخ به حمله هوایی رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه، تنها گوشه‌ای از پاسخ‌هایی بود که می‌شد، داده شود و به عنوان یک کارشناس نظامی می‌گویم این پاسخ قطعی ایران نبود و در حد تنبیه هم نمی‌دانم و فقط یک ضرب شصتی بود که به رژیم اشغالگر قدس داده شد و اگر نیاز باشد پاسخی کوبنده و قطعی خواهیم داد اما بستگی به عملکرد رژیم صهیونیستی دارد و مطمئن هستیم اگر عقل و تدبیر داشته باشند دیگر چنین خطای محاسباتی نخواهند کرد.

وی فرهنگ جهادی را از جمله اهداف یگان‌های رزمی برشمرد و تصریح کرد: نیروهای ارتش بصیرت بالایی نسبت به جامعه در زمینه داخلی و خارجی دارند.

امیر غلامعلیان ادامه داد: نیروهای ارتش همه تحرکات و فعالیت‌های دشمن را در مرزها رصد می‌کنند و در سرتاسر مرزها مستقر هستند و در کنار سایر نیروهای مسلح نقش اصلی در تامین امنیت دارند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق نزاجا با بیان این مطلب که رژه پیاده و خودرویی در روز ۲۹ فروردین ماه برگزار خواهد شد، افزود: ولایتمداری شعار اصلی ارتش جمهوری اسلامی است و به عنوان سرباز ولایت در کنار ولایت برای حراست از مرزهای کشور انجام وظیفه می‌کنیم.

وی در ادامه گفت: اطعام ایتام شهر کرمان، توزیع ۸۰۰ سری جهیزیه بین زوجین نیازمند، برگزاری مراسم گرامیداشت شهیدان صیاد شیرازی و قرنی از جمله برنامه‌های دهه گرامیداشت ارتش بود که تاکنون برگزار شده است.

بیشتر بخوانید:

حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان نیز در این دیدار گفت: عملیات وعده صادق پاسخ قاطع، برجسته و جهانی جمهوری اسلامی در صحنه بین المللی بود.

وی افزود: رژیم صهیونیستی از زمان تاسیس چنین ضربه‌ای نخورده بود و این عملیات بازدارنده در جهان بی نظیر بود و پشتیبانی از این عملیات و حفظ پیروزی در حال انجام است که قابل تقدیر است.

وی با اشاره به مردمی بودن ارتش اظهار کرد: ارتش در بحران‌ها جزء اولین گروه‌های است که به مردم خدمت رسانی می‌کند و ارتش مردم را از صمیم قلب دوست دارد و مردم هم ارتش را دوست دارند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان بیان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از مجهزترین ارتش‌های دنیاست و قدرت بالای مانور دارد. مدعی نیستیم تجهیزات ما از همه بیشتر است اما از آنجایی که ارتش جمهوری اسلامی مردمی است لذا همواره آماده عملیات است.

وی تصریح کرد: معتقد بودن یکی دیگر از ویژگی‌های ارتش است. کسانی پیروزترند که معتقدتر باشند و اعتقاد است که کارآمدی نیروها را چند برابر می‌کند این رکن قدرت مانور و به نتیجه رسیدن ماموریت را افرایش می‌دهد. ارتش تمام افتخارش، اعتقادش است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.