ارتش در مرزهای کشور آماده است؛ ماجرا چیست؟

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه اکنون ۱۱ تیپ نزاجا در مرز‌ها از ارس گرفته تا غرب و شمال و جنوب غرب و شمال شرق و .. حضور دارند، درباره حمله اخیر ایران به اسرائیل گفت: امروز آماده پاسخگویی به هر تهدیدی هستیم.

به گزارش تازه‌نیوز، فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به حمله ایران به اسرائیل تاکید کرد: این عملیات مطالبه به حق مردم ما بود و نیرو‌های مسلح پاسخ قاطعانه‌ای به خواسته‌های ملت دادند و ثابت کردند که رژیم صهیونیستی ترتیبات دفاعی‌اش سست‌تر از خانه عنکبوت است.

امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در نشست خبری به مناسبت ۲۹ فروردین روز ارتش اظهار داشت: میهن عزیز ما در یک پیروزی تاریخی بر استکبار جهانی و رژیم جعلی صهیونیستی است و این پیروزی قاطع را تبریک می‌گویم.

وی افزود: این عملیات مطالبه به حق مردم ما بود و نیرو‌های مسلح پاسخ قاطعانه‌ای به خواسته‌های ملت دادند و ثابت کردند که رژیم صهیونیستی ترتیبات دفاعی اش سست‌تر از خانه عنکبوت است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: روز ۲۹ فروردین روز برجسته‌ای است که به عنوان روز تولد ارتش اسلامی و انقلابی از آن یاد می‌کنیم. نباید ارتش امروز را با ارتش قبلا کشور مقایسه کرد و آن ارتش و سیستم کاملا از بین رفت و ارتش ما متاثر از انقلاب اسلامی و امام راحل است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: ارتش از پس از جنگ تا الان هم مرز‌ها را رها نکرده و پس از جنگ نیز اراضی بسیاری آلوده به مین و مهمات بود و همه نیاز داشتن تا این اراضی پاکسازی شود و لذا نزاجا ماموریت یافت تا از دهانه خلیج فارس تا آذربایجان غربی را پاکسازی کند و الان همه این اراضی پاکسازی شده است.

وی ادامه داد: ار سال ۷۵ تا ۸۴ نیروی زمینی به صورت پنهان هر روز با منافقین درگیر بوده تا طومار زندگی آن‌ها را در مرز‌ها در هم بپیچد.

حیدری گفت: امروز نزاجا ۲۳ رسته دفاعی دارد و در تمام این رسته‌ها تجهیزات و سامانه‌های بسیاری برای دفاع زمینی وجود دارد و نیازی به بیگانگان نداریم و به مرز خودکفایی رسیده‌ایم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: در فرصتی که از رهبری گرفتیم میخواهیم تسلیحاتی را در نزاجا تولید و وارد کنیم که دورزن، نقطه زن، هوشمند و قابلیت شبکه شدن داشته باشند.

وی تاکید کرد: در نزاجا تولید کننده انواع پهپاد هستیم از کوچک و اطلاعاتی تا پهپاد‌های بزرگ و راهبردی. همچنین انواع موشک‌ها را هم در نیروی زمینی تولید و هم از وزارت دفاع تهیه می‌کنیم.

حیدری اظهار داشت: اکنون ۱۱ تیپ نزاجا در مرز‌ها از ارس گرفته تا غرب و شمال و جنوب غرب و شمال شرق و .. حضور دارند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: حضور ما در مرز‌ها به معنای وجود تهدید و خطر در مرز‌ها نیست بلکه باید آمادگی و اشراف اطلاعاتی خود را برای امنیت پایدار حفظ کنیم.

وی افزود: امروز مرز‌ها را به صورت هوشمندانه مراقبت می‌کنیم و از تجهیزات و تسلیحات هوشمند در مرز‌ها بهره می‌بریم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش درخصوص عملیات وعده صادق و احتمال حمله اسراییل گفت: نیرو‌های مسلح تکلیف دارند از تمامیت ارضی کشور و نظام اسلامی حفاظت کنند. یعنی هم باید از مرز‌ها دفاع کنیم هم استقلال کشور و هم نظام. نیرو‌های مسلح کشور ما اگر چه در لباس با یکدیگر تفاوت دارند، اما مکمل یکدیگر و هم افزا هستند.

وی ادامه داد: در عملیات وعده صادق نیرو‌های مسلح ما یک تابو شکنی توام با اقتدار رقم زدند و نشان دادند دوران بزن در رو تمام شده و قاعده جدیدی را در منطقه ارائه کردند.

حیدری تاکید کرد: سفارت و کنسولگری هرکشوری در هرجای دنیا بخشی از خاک ان کشور است بنابراین وقتی دشمنی به خود اجازه دهد کنسولگری را هدف قرار دهد یعنی خاک آن کشور را هدف قرار داده و پاسخ قاطع و خاصی به آن داده شد. اگر تکرار شود پاسخ بعدی از این سخت‌تر خواهد بود.

فرمانده نزاجا ادامه داد: خدمت برادر عزیزم سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه تبریک عرض می‌کنم. آن شب ما هم مثل همه نیرو‌های مسلح در آمادگی کامل بودیم و همه با هم وظایف خود را انجام می‌دهیم. امروز هم در آمادگی کامل قرار داریم و رژیم کودک کش هم بداند که قاعده و فرمول جدیدی بوجود آمده و پایخگوی تمام شرارت‌های احتمالی خواهیم بود.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص عملیات‌های تروریستی اخیر در چابهار و جنوب شرق کشور گفت: سطح شرارتی که توسط دشمنان در برخی نقاط مرزی کشور رقم می‌خورد سطح بالایی نیست و علیه نظم و انضباط جامعه است و نیازی به دخالت نیروی محوری زمینی نیست و البته ما در مرز‌ها حضور داریم و در کنار نیروی زمینی سپاه امنیت مرز‌ها را تامین می‌کنیم و امنیت داخل را فراجا تامین می‌کند و اگر روزی نیاز باشد در کنار برادران خود هستیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش درخصوص شرایط منطقه نیز گفت: نگاه ما به همسایگانمان رعایت حسن همجواری است و کشور‌های همسایه ما غالبا کشور‌های مسلمان هستند و وجوه بسیاری داریم، اما اگر برخی از این کشور‌ها بخواهند با هدایت بیگانگان حسن همجواری را رعایت نکنند نیروی زمینی و نیرو‌های مسلح آماده هستند به همان میزان پاسخ شرارت‌های آن‌ها را بدهند. الان در آمادگی کامل هستیم تا پاسخگوی هر تهدیدی باشیم.

حیدری همچنین اظهار داشت: در خصوص بهره گیری از هوش مصنوعی در تسلیحات در تلاش هستیم و این در دستور کار است و درخصوص انواع موشک‌ها و رادار‌ها و تسلیحاتی که بر بالگرد‌ها نصب است از هوش مصنوعی بهره می‌گیریم.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص احتمال بالا رفتن تنش اسراییل و آمادگی نزاجا گفت: ارتش و نزاجا بخش‌هایی از پازل قدرتمند نیرو‌های مسلح کشور هستند و امروز آماده پاسخگویی به هر تهدیدی هستیم و امروز آسمان کشور ما امن‌تر از هر جای جهان است و مرز‌های ما هم جزو امن‌ترین مرزهاست.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.