اظهارات جنجالی علم‌الهدی درباره شورای امنیت و قطعنامه

علم‌الهدی گفت: از قضیه اوکراین گرفته تا تنش‎های راهبردی شرق عالم و ماجرای غزه، در هر موقعیت نتیجه ای جز اثبات ناکارآمدی مجامع بین المللی را ندیده ایم و حقیقت این است سازمان ملل و شورای امنیت و قطعنامه، همه افسانه است.

به گزارش تازه‌نیوز، ایرنا نوشت: سیداحمد علم‎ الهدی روز سه‌شنبه در دیدار با فرماندهان و جمعی از کارکنان رده ‎های مختلف ارتش منطقه شمال‎ شرق افزود: اگر زور داشته باشید، آمریکا عقب نشینی می کند، شورای امنیت واکنش شما را به رسمیت می شناسد، مسیرهای اقتصادی شما امن می شود و از سیاست گرفته تا تجارت شما رشد می کند اما اگر خلاف این بود و ملت ضعف داشت، باید هر لحظه برای یک توطئه، یک خدعه و یک برنامه تخریبی آماده باشد.

وی ادامه داد: شما به چشم دیدید در جریان جنگ غزه و نسل کشی مظلومان فلسطینی، آمریکایی‎ها با کمال وقاحت می‎ گفتند با تمام قوا پشت اسرائیل هستند و حمایت می‎ کنند اما حالا که نیروهای مسلح ما پاسخ مشروع به آنان دادند، همان آمریکای جهانخوار و مستکبر با ادعای حاکمیت بر دنیا و قدرت برتر نظامی‎اش ادعا می کند ما دفاع نظامی از اسرائیل نداریم بلکه دیپلماتیک دفاع می ‎کنیم. این چیزی جز عقب نشینی مفتضحانه نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه عملیات موشکی اخیر بزرگترین ضربه بر پیکر اسرائیل بود، افزود: این عملیات کاری کرد که این ها دیگر هرگز نتوانند در منطقه و جهان کمر راست کنند.

به گفته وی، در وضع کنونی جامعه جهانی، اگر شما زور داشته باشید حرفتان را می فهمند و دشمن بدخواه شما عقب نشینی می کند اما اگر زور نداشته باشید، باید آماده دریافت ضربه، خسارت و تلفات باشید.

وی ادامه داد: چه کسی امروزه باور می‎ کند مجامع بین‎ المللی می‎توانند مدافع یک ملت باشند و کاری از پیش ببرند؟ کدام تنش و تقابل در عالم بوده که تاکنون سازمان ملل توانسته آن را حل و فصل کند؟ از قضیه اوکراین گرفته تا تنش‎های راهبردی شرق عالم و ماجرای غزه، در هر موقعیت نتیجه ای جز اثبات ناکارآمدی مجامع بین المللی را ندیده ایم و حقیقت این است سازمان ملل و شورای امنیت و قطعنامه، همه افسانه است.

علم الهدی با تأکید بر اینکه پوشالی دانستن هیمنه آمریکا به باور رایج ملت ایران تبدیل شده است، اظهار کرد: همه این جریان تقابلی را بگذارید کنار جریانی به نام محور مقاومت که امروزه در منطقه ایجاد شده که اگر ۱۰ موشک از ایران به سمت مواضع جریان استکبار شلیک شود، ۵۰ موشک از سرزمین‎های اسلامی آن ها را همراهی خواهند کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: یک عده ساده اندیش هستند که امروزه می گویند نیروهای مسلح که اسرائیل را کوبیدند، این عمل فکرنشده بود درحالی که باید چشم باز کنند ببینند سرانجام این عملیات کاری کرد آمریکایی ها به صراحت بگویند مدافع نظامی نیستند و دفاع از اسرائیل را در میدان دیپلماسی دنبال می کنند. این عقب نشینی آمریکایی‎ها اگر تنها دستاورد عملیات وعده صادق باشد، بازهم طراحی و برنامه ‎ای معقول، حساب‎ شده و موثر بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.