مرگ دردناک جوان فداکار پس از نجات ۴ نفر

جوان فداکار سنندجی اعضای خانواده‌ای را از مرگ نجات داد اما خودش در این ماجرا جان باخت.

به گزارش تازه‌نیوز، صدای فریادهایی که از باغ همسایه به گوش می‌رسید، خبر از حادثه‌ای هولناک می‌داد. آرمان سرگرم رسیدگی به باغش بود که با شنیدن صدا، مطمئن شد برای همسایه‌اش حادثه‌ای رخ داده است. او سراسیمه به طرف باغ همسایه دوید و این شروع ماجرایی تکان‌دهنده بود که پایان تلخ و دردناکی داشت.

به نقل از همشهری، بعدازظهر جمعه، ۳۱فروردین‌ماه بود که آرمان ۳۲ساله مثل همه روزهای آخر هفته راهی باغ‌شان در روستای خلیچیان در اطراف سنندج شد، منطقه‌ای سرسبز و کوهستانی، مملو از باغ‌های مختلف که در فاصله‌ حدودا ۱۵کیلومتری از شهر سنندج واقع است. آفتاب هنوز غروب نکرده و او سرگرم کار در باغ بود که ناگهان متوجه فریادهایی شد که از باغ همسایه‌ به گوش می‌رسید، فریادهای کمک‌خواهانه‌ای که نشان می‌داد برای همسایه اتفاق تلخی رخ داده است.

مرد جوان دست از کار کشید و دوان‌دوان خود را به باغ همسایه رساند. او وقتی به دهانه چاه آبی رسید که در باغ حفر شده بود، متوجه شد که ۴نفر از اعضای خانواده همسایه به داخل چاه افتاده‌اند و به‌دلیل گازگرفتگی قادر به خروج از آن نیستند.

یکی از اهالی روستای خلیچیان درباره این حادثه می‌گوید: آن روز صاحب باغ همسایه که متوجه شده بود پمپ آب داخل چاه دچار مشکل شده، تصمیم گرفت وارد چاه شود پمپ را تعمیر کند؛ اما خبر نداشت که در اعماق چاه، گاز متان جمع شده و حادثه‌ای هولناک در کمینش است. این مرد با کمک پسرانش که داخل باغ بودند وارد چاه شد. آبی که در چاه بود، حدود ۵متر عمق داشت و مرد میانسال به آرامی وارد آن شد اما لحظاتی بعد به‌دلیل گازگرفتگی از حال رفت و داخل آب افتاد.

 

وی ادامه می‌دهد: پسران صاحب باغ وقتی متوجه ماجرا شدند برای نجات پدرشان به تکاپو افتادند. آنها یکی پس از دیگری وارد چاه شدند تا پدرشان را نجات دهند اما هر کدام از آنها که وارد چاه می‌شد، بر اثر گازگرفتگی بی‌حال می‌شد و داخل آب می‌افتاد. آن روز هر ۳پسر صاحب باغ به‌دنبال پدرشان وارد چاه شده، همگی دچار گازگرفتگی شدند.

 

آرمان که به سرعت خودش را به محل حادثه رسانده بود، وقتی متوجه ماجرا شد برای نجات صاحب باغ و پسرانش دست به‌کار شد. او با کمک افراد دیگری که به محل حادثه آمده بودند، وارد چاه شد و طنابی را که در اختیار داشت به کمر نخستین فردی بست که داخل چاه بود و با کمک بقیه وی را بیرون کشید. آرمان این کار را ۳بار دیگر هم تکرار کرد و به این ترتیب بود که با فداکاری بی‌مثالش، هر ۴نفری را که بی‌حال به داخل چاه افتاده بودند، از داخل آن بیرون کشید.

با تلاش آرمان تمام حادثه‌دیدگان از مرگ حتمی نجات یافتند و حالت نوبت او بود که از چاه خارج شود اما گاز متان چنان او را از رمق انداخته بود که برای آخرین‌بار نتوانست طناب را به کمر خودش ببندد و درحالی‌که چشمانش سیاهی می‌رفت به داخل آب افتاد. ساعت حدود ۱۷:۴۵ بود و افرادی که در محل حادثه حضور داشتند، همزمان با این اتفاق اورژانس و آتش‌نشانی را خبر کردند ولی امدادگران آتش‌نشانی وقتی به محل رسیدند که کار از کار گذشته و جوان فداکار سنندجی جانش را از دست داده بود.

در این شرایط آتش‌نشانان با استفاده از تجهیزات ویژه وارد چاه شدند و توانستند پیکر بی‌جان جوان فداکار را از داخل چاه بیرون بکشند و مأموران اورژانس که در محل حضور داشتند، مرگ او را تأیید کردند. این در حالی بود که اگر همزمان با حادثه‌ای که برای صاحب باغ و فرزندانش رخ داده بود، ماجرا به آتش‌نشانی نیز گزارش می‌شد، شاید آرمان نیز مثل بقیه افرادی که جان‌شان را نجات داده بود، از این حادثه جان سالم به در می‌برد.

براساس این گزارش، پس از این حادثه، صاحب باغ و فرزندانش توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدند که خوشبختانه همگی از خطر مرگ نجات یافتند و حالا زندگی‌شان را مدیون جوانی هستند که با گذشتن از جانش، جان ۴نفر از همشهریانش را نجات داد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.