چرا کسی با کریمی‌قدوسی برخورد نمی‌کند؟

جنجال اظهارات هسته‌ای کریمی قدوسی همچنان ادامه دارد؛ چرا کسی با این نماینده مجلس یازدهم برخورد نمی‌کندی؟

به گزارش تازه‌نیوز، روزنامه آرمان ملی نوشت: خودش انکار نمی‌کند که تندرو است و ظاهرا برایش اهمیت ندارد آنچه می‌گوید سبب تنش می‌شود البته تاکنون برخوردی با کریمی قدوسی صورت نگرفته و شاید همین موضوع سبب شده او به اظهاراتش ادامه دهد.

اگر او در گذشته دارای مناصب نظامی بوده، اما ورود به مجلس را انتخاب کرد و از این فضا دور شد. حالا که نتوانسته وارد مجلس دوازدهم شود، سعی دارد خودش را در جایگاه یک نظامی بداند و اظهاراتی داشته باشد که در بیان آن نشانی از مشورت با مسئولان ارشد نظامی نیست. اظهارات او به تعبیر کارشناسان، بنزین بر آتش ایران‌هراسی ریختن است و هنوز معلوم نیست شکایتی از او خواهد شد یا خیر؟

کریمی قدوسی چه می‌گوید

جواد کریمی قدوسی، نماینده مشهد در مجلس یازدهم در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «در صورت صدور اذن تا انجام اولین آزمایش یک هفته فاصله است.» به گزارش خبرآنلاین، بلافاصله پس از انتشار این توئیت، فعالان سیاسی و رسانه‌ای از این نماینده مجلس انتقاد کردند اما، او بازهم در توئیت با هشتگ اقتدار ایران نوشت: « در صورت صدور اذن تا انجام اولین آزمایش یک هفته فاصله است. پس از اقدام نظامی کشورمان چنین اظهاراتی از سوی نماینده انقلابی، نشانه تدبیر و بصیرت است یا پیامی برای تشکیل ائتلاف جهانی علیه ایران و افزایش تحریم و فشار بر مردم؟»او که عضو جبهه پایداری است، چندی پیش نیز قبل از عملیات ایران علیه اسرائیل با انتشار پستی در توئیتر نوشته بود: بعد از تنبیه رژیم صهیونیستی در ساعت آینده این شرور خواهد فهمید که من بعد در هر کجای دنیا دست به ترور شخصیت‌های جبهه مقاومت بزند باز با سجیل و خیبرشکن و شهاب ایرانی تنبیه خواهد شد.

واکنش‌ها به مواضع کریمی‌قدوسی

محمد فاضلی، جامعه‌شناس در توییتی در خصوص اظهارنظر اخیر جواد کریمی قدوسی نماینده مجلس نوشت: کسانی درباره راهبرد‌های سیاست خارجی و نظامی خبر – غلط یا درست- می‌دهند که نه اختیار دارند نه مسئولیتش را می‌پذیرند. عقوبت هم نمی‌شوند. علاوه بر این روزنامه دولت هم به انتقاد از کریمی قدوسی پرداحت و نوشت: کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، در اظهاراتی دو پهلو مدعی شده است که در صورت صدور اذن تا انجام اولین آزمایش یک هفته فاصله است. این درحالی است که رژیم صهیونیستی، آمریکا و کشورهای غربی به دنبال متهم کردن ایران هستند و با توجه به رویارویی اخیر ایران و رژیم صهیونیستی، این تلاش‌ها بیشتر هم شده است. در چنین شرایطی چه عاملی باعث می‌شود تا نماینده‌ای که از قضا عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس است و باید به دنبال تأمین منافع ملی باشد، با اظهارات نسنجیده و خارج از مسئولیت برای کشور هزینه‌تراشی می‌کند؟

پر واضح است که این قبیل اظهارات خلاف واقع همواره و به راحتی از سوی دشمنان مردم ایران دستمایه تحریم و ایران‌هراسی قرار گرفته است. تفکیک مسئولیت‌ها در کشور نیز نشان می‌دهد که ادعاهای این چنینی از سوی یک نماینده، جز آسیب، ثمری ندارد. احمد سالاری در شبکه اجتماعی ایکس با هشتگ‌های نفوذ و پایداری نوشت: «کریمی قدوسی: در صورت صدور اذن تا انجام اولین آزمایش یک هفته فاصله است. پس از اقدام نظامی کشورمان چنین اظهاراتی از سوی نماینده انقلابی، نشانه تدبیر و بصیرت است یا پیامی برای تشکیل ائتلاف جهانی علیه ایران و افزایش تحریم و فشار بر مردم؟» عبدا… گنجی، روزنامه‌نگار هم در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: « چه لزومی دارد جای رئیس سازمان انرژی اتمی نشستن و از او عبور کردن؟ چه مشکلی از نظام و مردم حل می‌کنید؟ لااقل تحلیل یا مطالبه کنید. خبر مجرا، صاحب و تدبیر دیگری دارد.» علی قلهکی فعال سیاسی اصولگرا هم در پاسخ به این نماینده مجلس در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «موشک قاره‌پیما با برد ۱۲ هزار کیلومتر، فقط برای حمل کلاهک هسته‌ای است، اینکه دانش ساخت آن را داریم یا نه به کنار، ولی تمامی مواضع اخیر شما پیوست گزارش آژانس انرژی اتمی علیه کشور می‌شود!…»

قلهکی در 25 فروردین امسال هم نوشته بود: « یکبار در حرم حضرت معصومه در کنار مزار آیت ا… بهجت (ره) دیدم شما رو. با ذکر چند موضع‌گیری بسیار اشتباه‌تان در کسوت عضویت کمیسیون امنیت ملی و نمایندگی مردم مشهد، قبول کردید اشتباه می‌روید و تندروی دارید! یادتان است در ادامه چه گفتید؟! گفتید: من دیپلمات نیستم، انقلابی‌ام! رضا نصری حقوقدان بین‌الملل با انتشار پیامی نوشت: «  خدا می‌داند شبهه‌افکنی‌های بی‌اساس در مورد «ساخت قریب‌الوقوع بمب اتم» در فضای رسانه‌ای چه باری بر دوش وزارت امور خارجه، سازمان انرژی اتمی و دیپلمات‌های کشور می‌گذارد تا بلکه بتوانند اثرات سوء آن را خنثی کنند! تازه وقتی تکذیب کردند، این بار نوبت رسانه‌های مغرض آن‌طرفی می‌شود که ادعای اولیه را حقیقت جلوه دهند و دستگاه دیپلماسی را به «ماله‌کشی» متهم کنند!طرح این قبیل ادعاهای بی‌اساس، بنزین ریختن بر آتش ایران‌هراسی و جلب توجه افکار عمومی جهان به سمت ایران – در حالی که باید تیتر اول رسانه‌ها «حمله اسرائیل به رفح باشد» – با کدام منطق به سود کشور تمام می‌شود؟ در روزهایی که وزارت امور خارجه رژیم اسرائیل در حال نامه‌نگاری به دولت‌های عضو سازمان ملل متحد و بر پا کردن کمپین‌های وسیع تبلیغاتی است تا برنامه موشکی ایران را تهدیدی برای اروپا و سایر کشورهای جهان جلوه دهد، اینکه بگویید « تازه در ظرف یک هفته کلاهک هسته‌ای‌اش را هم سوار می‌کنیم» چطور قرار است به منافع ملی و امنیتی کشور کمک کند؟»

کریمی قدوسی مصون از برخورد است؟

بارها اظهارات کریمی قدوسی سبب نارضایتی و شکایت از او شده است. مانند پرونده شکایت خاتمی از او که مختومه شد یا سایت‌ها در سال 97 نوشتند: « وزارت اطلاعات به دلیل پخش محتوای محرمانه و مطالب خلاف واقع در مستند دوتابعیتی‌ها که در جریان سوال از ظریف در جلسه علنی مجلس خش شد، به طور رسمی از آقای کریمی قدوسی شکایت کرده است. » مهر 97 معصومه ابتکار، معاون وقت رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده گفت هم در نامه به رئیس مجلس و هم با شکایت در قوه قضائیه، در تلاش است تا یک بار برای همیشه به تهمت و دروغ‌های کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس پایان دهد، هرچند امید چندانی ندارد. پیش از این در سال 95 کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تا کنون 9 شکایت معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری از وی منتفی شده است، گفت: «از 10 مورد شکایت فقط یک شکایت باقی مانده که در هیات نظارت مجلس در حال بررسی است.» این دلگرمی برای کریمی قدوسی سبب ادامه ادعاهای چالشی شده است. تنها در سال 93 ایران نوشت: « جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس از تبدیل حکم حبس 6 ماهه خود به 2 میلیون تومان جزای نقدی خبر داد. کریمی قدوسی به خبرنگار «ایران» گفت که در پی شکایت علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی، دادگاه 6 ماه حبس برای وی صادر کرد که بعدتر تبدیل به جزای نقدی شد. او در توضیح شکایت بروجردی گفت: داستان برمی‌گردد به زمان کشف فساد 3000 میلیاردی در سال 91. مسئولان قضائی گفته بودند که بروجردی به دلیل ارتباط با این پرونده فساد باید بازداشت شود. من این حرف را به نقل از مقامات قضائی گفتم ولی آقای بروجردی از من شکایت کرد و دادگاه هم حکم به محکومیت من داد.»

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.