شیخ ابراهیم زکزاکی در نجف: میلیون‌ها نفر در آفریقا شیعه شده‌اند

رهبر دینی نیجریه که به عراق رفته است در نجف با مرجع تشیع – آیت الله شیخ محمد یعقوبی – دیدار کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر دینی نیجریه که به عراق رفته است در نجف با مرجع تشیع – آیت‌الله شیخ محمد یعقوبی – دیدار کرد.

به نقل از عصر ایران و به نقل از دفتر آیت‌الله، در این دیدار شیخ زکزاکی از گرایش میلیون ها نفر در قارۀ آفریقا و از جمله در نیجریه به مذهب تشیع خبر داده و گفته است:

«‌ارائه خدمات انسانی از طریق نمایندگی های مرجعیت در ۲۵ کشور آفریقایی در شرق و غرب قاره مؤثر بوده و نادانی دشمنان اسلام و تعصب و دروغ پراکنی آنها درباره مکتب اهل بیت به طرز قابل توجّهی در گسترش شیعه در آفریقا تأثیرگذار بوده است؛ زیرا کسانی که این خبرها را دریافت می کنند به دنبال مصادیق آن می گردند و جویندگان با انصاف و حقیقت مدار، اثری از راستی دروغ هایی که دشمنان به پیروان مکتب اهل بیت نسبت می دهند ـ چه از نظر عقید و چه روش ـ، نمی یایند. لذا این سببی می شود برای تصدیق مذهب حق و گرویدن به آن. بنابراین شاهد آن هستیم که در یک دوره بی سابقه تقریباً ۴۵ ساله، به لطف الهی میلیون ها نفر به مذهب شیعه گرایش پیدا کرده اند.»

بنا بر این گزارش آیت‌الله یعقوبی به مسئول پی‌گیری فعالیت نمایندگی‌های کشورهای آفریقایى در دفتر خود دستور داد تا با شیخ ابراهیم زکزاکی هماهنگی و تبادل نظر و همکاری کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.