عبدالمالک حوثی: از این پس در خارج از دریای سرخ هم «تمام کشتی های عازم اسرائیل » را هدف می‌گیریم

حوثی ها پیشتر گفته بودند که تا زمانی که جنگ در غزه پایان نیابد اجازه نخواهند داد کشتی‌هایی که به سمت اسرائیل حرکت می‌کنند به مقصد خود برسند. آنها همچنین اسرائیل، بریتانیا و آمریکا را به عنوان اهداف مشروع خود معرفی کرده بوند.

به گزارش تازه‌نیوز، عبدالمالک حوثی، رهبر انصارالله یمن در یک سخنرانی تلویزیونی تهدید کرد که از این پس، همه کشتی‌هایی که به سمت بنادر اسرائیل حرکت می‌کنند و نه تنها آنهایی که در دریای سرخ هستند، هدفی برای این گروه یمنی خواهند بود.

به نقل از یورونیوز، رهبر انصارالله یمن همچنین بار دیگر کشورهای جهان را مورد خطاب قرار داد که حمل و نقل به سمت بنادر «فلسطین اشغالی» را متوقف کنند.

حوثی‌ها پیشتر گفته بودند که تا زمانی که جنگ در غزه پایان نیابد اجازه نخواهند داد کشتی‌هایی که به سمت اسرائیل حرکت می‌کنند به مقصد خود برسند. آنها همچنین اسرائیل، بریتانیا و آمریکا را به عنوان اهداف مشروع خود معرفی کرده بوند.

این مقام ارشد همچنین از چین، روسیه و کشورهای آسیایی خواست تا از حمل و نقل کالا به بنادر اسرائیلی خودداری نمایند. او همچنین تهدید کرد که این گروه یمنی حملات خود را به تمام کشتی‌هایی که به سمت بنادر اسرائیل در دریای مدیترانه حرکت می کنند، گسترش می‌دهد.

او در بخش دیگری از این اظهارات خود گفت: «همه باید حمل و نقل به بنادر فلسطین اشغالی را متوقف کنند. به نفع همه شرکت‌ها است که حمل و نقل به سمت دشمن اسرائیلی به سمت دریای مدیترانه یا هر جهت دیگری را متوقف کنند.»

حملات یمن با ایجاد اختلال در مسیر تجاری کلیدی بین آسیا و اروپا، هزینه حمل و نقل و بیمه را افزایش داده و شرکت‌های کشتیرانی را مجبور به تغییر مسیر به سفرهای طولانی‌تر و گران‌تر در اطراف جنوب آفریقا کرده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.