فینالیست لیگ قهرمانان اروپا به دنبال سردار آزمون

– مهاجم تیم ملی‌ فوتبال ایران، مورد توجه باشگاه بورسیا دورتموند آلمان، فینالیست لیگ قهرمانان اروپا قرار گرفته است.

به گزارش تازه‌نیوز، قرارداد قرضی سردار آزمون با رُم ایتالیا به پایان رسید و این مهاجم ایرانی حالا بازیکن رسمی باشگاه لورکوزن محسوب می‌شود. آزمون تا سال ۲۰۲۶ با لورکوزن آلمان قرارداد دارد و هر تیمی خواهان جذب دائمی او باشد، باید مبلغی بالغ بر ۱۰ میلیون یورو به عنوان رضایت‌نامه پرداخت کند. هر چند این مبلغ می‌تواند در مذاکرات طرفین کاهش پیدا یابد.

مدیران باشگاه رم علاقه‌مند به دائمی کردن قرارداد آزمون بودند، اما عدم صعود به لیگ قهرمانان اروپا و مشکلات اقتصادی این باشگاه ایتالیایی، باعث شد تا ده‌روسی و رم قید ادامه همکاری با سردار را بزنند. اتفاقی که باعث شده تا چند باشگاه اروپایی دیگر نیز برای شکار آزمون دست به کار شوند.

از آلمان خبر می‌رسد، باشگاه بورسیا دورتموند در حال بررسی شرایط آزمون است تا با انتقالی قرضی این مهاجم ۲۹ ساله را جذب کند. سردار که طی یک دهه قبل نیز از دورتموند پیشنهاد داشت، این بار فینالیست لیگ قهرمانان اروپا را خواهان خود می‌بیند.

دورتموند؛ دونیل مالن هلندی، سباستین هالر ساحل عاجی و کریم ادیمی آلمانی را در خط حمله دارد و احتمالا در نقل و انتقالات تابستانی یکی از آنها را در لیست فروش قرار می‌دهد تا از این راه درآمدزایی کند. آزمون در صورت انتقال به دورتموند به اولین فوتبالیست ایرانی تبدیل می‌شود که به عضویت این تیم در می‌آید.

جالب اینکه از دربی‌های لورکوزن و دورتموند با نام «وارن دربی» یاد می‌شود و از حساسیت بالایی هم برخوردار است. آزمون در صورت این انتقال می‌تواند در وارن دربی مقابل تیم سابق خود به میدان برود.

نزدیکان سردار آزمون، پیشنهاد دورتموند را تایید کرده‌اند و باید دید مهاجم تیم ملی فوتبال ایران راهی سیگنال ایدونا پارک خواهد شد و به عضویت زنبورها در می‌آید یا اتفاق دیگری برای وی رخ می‌دهد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.