فاضل میبدی کارشناس و فعال سیاسی:

پزشکیان نه پرونده فساد دارد نه مشکلاتی که آقایان دیگر دارند/ او می‌تواند کشور را از این بحران نجات دهد

کارشناس و فعال سیاسی با برجسته خواندن شخصیت دکتر مسعود پزشکیان در انتخابات پیش رو به اصلاحات نیوز گفت: الان آقای پزشکیان تایید صلاحیت شده و کاندیدای مورد نظر بسیاری از اصلاح طلبان هم است. به لحاظ فکری و اعتقادی شخصیت بسیار برجسته‌ای است و بسیار فرد شایسته‌ای است.

به گزارش تازه‌نیوز، حجت السلام فاضل میبدی کارشناس و فعال سیاسی  با اشاره به تایید صلاحیت کاندیداهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری می‌گوید: از اینکه شورای نگهبان همان محدودیت‌ها را اعمال کرد و صلاحیت‌ بسیاری از افرا را رد کرد، اصلا قابل چشم پوشی نیست و نباید چنین برخوردهایی با آقایان جهانگیری، لاریجانی و امثالهم می‌شد.

به نقل از اصلاحات‌نیوز، وی ادامه داد: به هرحال الان آقای پزشکیان تایید صلاحیت شده و کاندیدای مورد نظر بسیاری از اصلاح طلبان هم است. ایشان به لحاظ فکری و اعتقادی یک شخصیت بسیار برجسته‌ای دارند و بسیار فرد شایسته‌ای هستند.

فاضلی میبدی با بیان این نکته که الان بهتر است دوستان اختلاف نظرها را کنار بگذارند و برای موفقیت پزشکیان تلاش کنند، گفت: به نظرم اگر آقای پزشکیان رای بیاورد، می‌تواند برای مشکلات و بحران‌هایی که در آن قرار داریم، قدم‌های مثبتی بردارد.

این فعال سیاسی در ادامه می‌گوید: در دنیای سیاست همه چیز نسبی است. در مقایسه با کسانی که امروز هستند، پزشکیان هم توان اجرایی بالایی دارد و هم برخی از مشکلاتی که آقایان دیگر دارند را ندارد. نه پرونده مالی و نه فسادی دارد که دیگران بخواهند برعلیه‌اش صحبت کنند. انسان بسیار پاکی است و سال‌ها در دولت و‌ دستگاه‌های اجرایی حضور داشته و به نظرم در مقایسه با دیگر کاندیداها توانایی بیشتری دارد.

میبدی در پاسخ به این سوال که پزشکیان چقدر توانایی بیدار کردن آرا خاکستری را دارد، گفت: بستگی دارد به تا چه اندازه بتواند برنامه و توانایی‌هایش را در مناظرات بیان کند. از سوی دیگر مشکلاتی که در کشور وجود دارد مردم را خسته کرده است، از مذاکرات گرفته تا تورم، اگر آقای پزشکیان بتواند با دید بازی که دارد، یک موجی را به راه بیاندازد و این آرا خاکستری را به سمت خود جذب کند، بسیار خوب است. البته همکاری دوستان هم اهمیت بالایی دارد، از روحانیون گرفته تا غیر روحانیون. همه باید همت کنند تا آرا خاکستری را به سمت صندوق بکشانند.

حجت السلام میبدی می‌گوید: من این توانایی را در آقای پزشکیان می‌بینم. هم مسلط بر ادبیات دینی است هم مسلط بر مسائل کشور. یعنی اصلا در این موضوعات چیزی از دیگران کم نمی‌آورد. همچنین او سخنران بسیار خوبی هم است و بر این باور هستم که بتواند شرایط را تغییر دهد.

او در پاسخ به این سوال که آیا کف جامعه اقبالی دارد یا نه، گفت: پیش بینی این موضوع برای من سخت است. درصدی از جامعه با صندوق رای قهر هستند و پای صندوق رای نمی آیند اما انتخابات این دوره بسیار حساس و مهم است و قهر با صندوق رای می‌‌تواند منجر به برنده شدن افرادی شود که هیچ اهمیتی برای منافع ملی قائل نیستند و حامیان تحریم هستند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.