فوری| مهدی کروبی از این نامزد حمایت کرد

مهدی کروبی از مسعود پزشکیان در انتخابات حمایت کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، حسین کروبی در گفت‌وگو با انصاف نیوز گفت: بعد از ۱۴ سال پدرم از اصلاح کشور نا امید نشده است و از سال ۸۴ درباره از بین رفتن جمهوریت نظام هشدار داد و هزینه آن را تا الان پرداخت کرده است. پیام ایشان این است که با رای به آقای دکتر مسعود پزشکیان برای تحقق سه هدف اساسی برای نجات کشور لازم است.

وی، «عبور از تحریم ها» را اولین هدف خواند که «که کمر ملت ایران را شکسته و توسعه ایران را نابود کرده است و به نظر می‌رسد با یاری دیپلمات‌هایی برجسته چون دکتر ظریف در مقام مشاور دولت احتمالی دکتر پزشکیان می‌تواند در این دوران محقق شود.»

مهدی کروبی، «احقاق حقوق ملت» را دومین هدف خواند و افزود: از زن و مرد و حفظ حریم خصوصی شهروندان در سبک زندگی و حجاب و اخلاق و آزادی ها و انتخاب ها و خلاصه «یک زندگی معمولی» که با دخالت حکومت محدود شده است و جوانان را ناگزیر از مهاجرت کرده است، دولت آینده می‌تواند با جمع کردن بساط گشت‌های ارشاد و مشابه آن و ارائه لوایحی برای انتخابات آزاد امید به اصلاح را به جامعه بازگرداند.

وی، «مبارزه با فساد» را سومین هدف دانست.

مهدی کروبی در ادامه افزوده است: دکتر پزشکیان بر اساس این سه اصل می‌تواند احیاگر جمهوریت نظام باشد و در شرایط رد صلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح طلب و مستقل به روزنه ای برای اتحاد اصلاح طلبان و تحول خواهان بدل شود و به سبب سلامت نفس و دوری از فساد، می تواند رئیس جمهور خوبی برای ایران شود و نهاد انتخابات را زنده کند. برای تحقق این هدف حضور اکثریت ملت پای صندوق رای و تکیه دکتر پزشکیان بر مطالبات ملت به خصوص سه محور فوق ضروری است و من نیز از حصر با همه دوری در کنار شما هستم.

حسین کروبی در پایان گفت: اگر خصومت و حسادت برخی اصلاح طلبان در سال ۱۳۸۴ نبود مهدی کروبی رئیس جمهور بود و پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت نمی‌رفت و تحریم‌ها شکل نمی‌گرفت‌. او در همه سال‌های حصر غیرقانونی بر امید و اصلاح و مبارزه قانونی تاکید کرده است و حتی در سال ۱۴۰۰ هم برای جلوگیری از انتخاب از پیش تعیین شده برای ریاست دولت تلاش کرد و به نامزد مقابل او رأی داد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.