هدف کانادا از تروریستی خواندن سپاه چیست؟

«کانادا با هدف فشار بیشتر، سپاه را سازمانی تروریستی اعلام می‌کند، که هدف بانیان آن قرار دادن دولت آینده ایران در یک شرایط دوگانه است که از همان ابتدا با مذاکره- عدم مذاکره، همکاری- تنش مواجه باشد.»

به گزارش تازه‌نیوز، دنیای اقتصاد نوشت: دولت کانادا رسما اعلام کرد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به عنوان یک سازمان تروریستی طبقه‌بندی می‌کند.

دومینیک لبلانک، وزیر امنیت ملی کانادا روز چهارشنبه با اعلام این خبر گفت که در نتیجه این تصمیم فرماندهان و نیروهای سپاه پاسداران از ورود به خاک کانادا منع و در صورت حضور در این کشور ممکن است درباره اقامت آنها تحقیق و در صورت لزوم اخراج شوند.

فارغ از اینکه کانادا و حتی اتحادیه اروپا از مدت‌ها پیش تصمیم داشتند سپاه را در فهرست سازمان‌های تروریستی اعلام کنند، اما انتخاب بازه زمانی کنونی بسیار معنادار است.

غربی‌ها از زمان سقوط بالگرد رئیس جمهور و هئیت همراه و آغاز بحث انتخابات در ایران، زمینه را برای اعمال فشار مناسب دیدند.

در چارچوب این تقسیم کار، ابتدا مذاکرات غیرمستقیم کاهش تنش آمریکا با ایران به میزبانی عمان متوقف و سپس سه کشور اروپایی در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قطعنامه‌ای الزام آور را علیه ایران به تصویب رساندند.

در سومین بخش از این تقسیم کار، کانادا با هدف فشار بیشتر، سپاه را سازمانی تروریستی اعلام می‌کند، که هدف بانیان آن قرار دادن دولت آینده ایران در یک شرایط دوگانه است که از همان ابتدا با مذاکره- عدم مذاکره، همکاری- تنش مواجه باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.