این غذاها را با هندوانه نخورید

با وجود آنکه هندوانه یکی از محبوب‌‌ترین میوه‌های تابستان محسوب می‌شود اما کارشناسان توصیه می‌کنند، دوستدارانش قبل و بعد از خوردن آن برخی خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها را میل نکنند.

به گزارش تازه‌نیوز، با وجود آنکه هندوانه یکی از محبوب‌‌ترین میوه‌های تابستان محسوب می‌شود اما کارشناسان توصیه می‌کنند، دوستدارانش قبل و بعد از خوردن آن برخی خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها را میل نکنند.

به نقل از اعتمادآنلاین، پایگاه خبری تایم ناو نیوز در خبری به زیان‌‌هایی که بعضی از خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها همراه با هندوانه برای بدن به وجود می‌آورند، هشدار داد.

به نوشته این رسانه، بهتر است تا نیم ساعت بعد از خوردن هندوانه از خوردن و آشامیدن، به ویژه برخی از خوراکی‌ها امتناع کرد. از آن میان می‌توان به:

تخم‌مرغ

پیشنهاد می‌شود تخم‌مرغ با هندوانه میل نشود، زیرا شما را دچار مشکلات گوارشی کرده و احتمال ریفلکس را به‌شدت بالا می‌برد، بهتر است بعد از خوردن هندوانه نیم ساعت صبر کنید و بعد از آن تخم‌مرغ بخورید.

لبنیات

خوردن هندوانه و لبنیات می‌تواند شما را دچار مشکلات گوارشی متعددی کند، زیرا لبنیات مقادیر زیادی پروتئین و ویتامین دی داشته و از این رو مخلوط شدن آنها با هندوانه می‌تواند مشکلات را برای سلامت شما به وجود آورد. از این رو پیشنهاد می‌شود در روزی که یکی از این دو را میل می‌کنید، از خوردن دیگری اجتناب کنید.

آب

از نوشیدن مقدار زیادی آب به همراه هندوانه اجتناب کنید، این کار نه‌تنها باعث می‌شود دچار ریفلاکس معده شوید، بلکه به دلیل آنکه هندوانه خود حجم زیادی آب دارد، نوشیدن آب می‌تواند مقدار آب موجود در بدن را شدیداً افزایش داده و باعث نفخ شدید و ناراحتی‌‌هایی در این زمینه طی طول روز شود.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.