قالیباف: ۳ ماه گذشته و هنوز مصوبه مجلس برای پرداخت پول بازنشستگان اجرا نشده است

قالیباف افزود: سه ماه از ابتدای سال گذشته و هنوز مصوبه مجلس در پرداخت پول بازنشستگان اجرایی نشده است؛ برای این کارها به اجماع سازی و وحدت و همکاری نیاز داریم.

به گزارش تازه‌نیوز، کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید در جامعه آرامش ایجاد کنیم پس نباید بحث‌هایمان به سمت ایجاد تنش رود؛ دعوا و چالش ما بر سر حل مشکل مردم باشد.
به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پنجمین و آخرین مناظره تلویزیونی با موضوع اقتصادی با عنوان «کارآمدسازی دولت» به بیان دیدگاه هایش پرداخت.
وی در فرصت ۵ دقیقه‌ای اول با تبریک عید غدیر گفت: شب گذشته بعد از پایان مناظره، با خودم فکر کردم که بعد از بحث های مطرح شده در مناظره امروز باید چه چیزی بیان کنم.
وی افزود: با دقت به نکات مطرح شده از سوی بنده و سایر عزیزان این موضوع مشخص شد که این موارد در دو سه دهه گذشته نیز بیان شده و حتما باید حل کنیم، اما چرا همچنان این موارد حل نشده باقی مانده است.
قالیباف گفت: در وهله اول دقت کنیم که در نقشه دشمن حرکت نکنیم؛ حتما دشمنان آرامش و آسایش را برای ملت ما نمی‌خواهند. آن‌ها دنبال پریشان کردن مردم هستند؛ پس نباید آنها را پریشان‌تر کنیم. آنها نمی‌خواهند افق روشنی از ایران عزیز ما در ذهن مردم ساخته شده و مردم امیدوار به آینده شوند لذا ما با تصمیمات و رفتار خودمان به این موضوع توجه کرده که خدای ناکرده نقشه دشمن را تکمیل نکرده و حرکت به گونه ای باشد که وظیفه خودمان را به درستی انجام دهیم.
وی ادامه داد: مردم دغدغه‌هایی همچون اجاره مسکن دارند که با سررسید اجاره خانه‌شان، کجا زندگی کرده و در کدام حاشیه شهر رفته و به کدام روستا پناه ببرند؛ آنها در حوزه تحصیلات و معیشت مشکل داند پس نا برای مردم  آرامش ایجاد کنیم.
قالیباف افزود: البته بنده معلم اخلاق نیستم و اینجا هم جای درس اخلاق نیست اما ما نباید تنش درست کرده و باید گشایش درست کنیم. اگر بنا بر بحث هم است، دعوا و چالش ما بر سر حل مشکل مردم باشد.
وی یادآور شد: هفته آینده که هر کدام از ما توفیق خدمت پیدا کردیم، باید برای حقوق مردم، کسری بودجه و ارز تصمیم گیری کنیم که اینها به قدرت اجماع و همراه سازی و مدیریت نیاز دارد.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: اگر در مناظره دیشب بحث از کرسنت و چای دبش شد، باید بررسی شود که ریشه خسارات و فسادها کجاست؛ بدون شک ریشه در ناکارآمدی دارد.
قالیباف افزود: سه ماه از ابتدای سال گذشته و هنوز مصوبه مجلس در پرداخت پول بازنشستگان اجرایی نشده است؛ برای این کارها به اجماع سازی و وحدت و همکاری نیاز داریم.
وی با اشاره به بیانات امروز مقام معظم رهبری گفت: باید تلاش، فعالیت و هم‌افزایی ها برای حل مشکلات باشد؛ گیر اساسی است که وقتی به پست و مسئولیت رسیدیم، خدای ناکرده دغدغه مردم دغدغه دوم ما می‌شود حال اینکه باید هر آن چه برای خودمان می پسندیم، برای مردم بپسندیم پس اگر گرفتار تنش‌های گذشته و بگومگوهای شدیم و برای مشکلات زندگی مردم  چاره اندیشی نکنیم، به وظیفه اسلامی و ایرانی خودمان عمل نکردیم.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.