حمله مرگبار به بیمارستان کودکان در اوکراین؛ ۴۱ نفر جان باختند +ویدئو

حملات مرگبار روسیه به اوکراین یک بیمارستان کودکان را فرو ریخت و صدها مجروح بر جای گذاشت. بیش از ۱۰۰ ساختمان از جمله یک مرکز زایمان در پایتخت، مهد کودک، یک مرکز تجاری و بسیاری از خانه‌ها آسیب دیده اند.

به گزارش تازه‌نیوز، در یکی از مرگبارترین و گسترده ترین حملات هوایی روسیه به سراسر اوکراین، بیمارستان کودکان کی یف ویران شد. روسیه با موشک باران گسترده مناطق مختلف اوکراین که یکی از مرگبارترین‌ حملات در ماه های گذشته محسوب می‌شود، ۴۱ غیر نظامی را کشت.

به نقل از عصر ایران، والدین اوکراینی پس از حمله به بیمارستان کودکان، نوزاد و فرزند به بغل گیج و هق هق کنان در خارج بیمارستان راه می‌رفتند.

پنجره‌ها شکسته و دیوارها فرو ریختند. صدها نفر از ساکنان کی‌یف به پاکسازی آوارهای بیمارستان کمک کردند.

ولودیمیر زلینسکی رئیس جمهور اوکراین که در برای شرکت در اجلاس ناتو در واشنگتن، در لهستان توقف کرده بود آمار اولیه درگذشتگان را ۳۷ نفر اعلام کرد و گفت حدود ۱۷۰ نفر مجروح شده اند.

اما آمارهای بعدی تلفات احتمالی در مناطق مختلف اوکراین به ۴۱ نفر رسید.

زلینیکی در پیام رسان تلگرام نوشت: “بیش از ۱۰۰ ساختمان از جمله بیمارستان کودکان کی یف، یک مرکز زایمان در این شهر، مهد کودک، یک مرکز تجاری و بسیاری از خانه‌ها آسیب دیده اند”.

وی افزود: “تروریست های روسی باید پاسخگو باشند”.

دولت اوکراین برای پاسخ به یکی از بدترین حملات روسیه وعده حملات تلافی جویانه داده است. این موضوع نشان می‌دهد که اوکراین به ارتقای پدافند هوایی خود از سوی متحدان غربی نیاز فوری دارد.

نیروی هوایی اوکراین اعلام کرد: پدافند هوایی ۳۰ موشک از میان ۳۸ موشک را سرنگون کرده است.

مقامات اوکراین می‌گویند ۲۷ نفر که سه نفر آنها کودک هستند در پایتخت کشته شدند.

جزئیات بیشتر را تصاویر گزارش ببینید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.