هشدار کاخ سفید: ایران به تظاهرات ضد اسرائیلی در آمریکا دامن می‌زند

کاخ سفید مدعی شده ایران تحت پوشش فعالان آنلاین به اعتراضات ضداسرائیلی در داخل آمریکا دامن می زند و سعی دارد آن را تشدید کند.

به گزارش تازه‌نیوز، کاخ سفید روز سه شنبه تهران را به تلاش برای “سوء استفاده از اعتراضات مربوط به غزه در آمریکا” متهم کرد و پس از هشدار یک مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا مبنی بر تلاش ایران برای ایجاد اختلاف در جامعه آمریکا، چنین رفتاری را غیرقابل قبول توصیف کرد.

به نقل از عصرایران از رویترز، در این هشدار که اوایل روز سه‌شنبه توسط “آوریل هاینس” مدیر اطلاعات ملی آمریکا منتشر شد، آمده است که بازیگران وابسته به دولت ایران که با پوشش فعالان آنلاین ظاهر شده‌اند، به دنبال تشویق اعتراض‌ها در مورد غزه و حتی حمایت مالی از تظاهرات کنندگان بوده‌اند.

“کارین ژان پیر” سخنگوی کاخ سفید گفت آزادی بیان برای دموکراسی آمریکایی حیاتی است، اما دولت همچنین وظیفه دارد به شهروندان در مورد عملیات نفوذ خارجی هشدار دهد.

او گفت: “آمریکایی ها از همه طیف های سیاسی، با حسن نیت، به دنبال بیان دیدگاه های مستقل خود در مورد جنگ در غزه بوده اند. آزادی بیان دیدگاه های مختلف زمانی که به صورت مسالمت آمیز انجام شود برای دموکراسی ما ضروری است.”

او افزود:” در عین حال، دولت ایالات متحده موظف است به آمریکایی ها در مورد تاثیرات بدخیم خارجی هشدار دهد… ما همچنان به افشای تلاش ها برای تضعیف دموکراسی در جامعه خود ادامه خواهیم داد.”

یکی از مقامات دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا (ODNI) هم گفت: “هشدار به ایران نشان می‌دهد که چگونه کشورها سعی می‌کنند از موضوعات بحث برانگیز در آستانه انتخابات سوء استفاده کنند، هم برای شرمساری آمریکا و هم شعله‌ور کردن شکاف اجتماعی.”

این مقام که خواست نامش فاش نشود، گفت که ایران علاقه دیرینه ای در بهره برداری از تنش های سیاسی و اجتماعی درون ایالات متحده از جمله از طریق رسانه های اجتماعی دارد.

این مقام گفت: “ما به ویژه بازیگران ایرانی را که به دنبال تشدید تنش در مناقشه اسرائیل و غزه هستند، زیر نظر داریم.”

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.