این مدیران خشمگین و افسرده به دنبال ایجاد تنش هستند!

«برخی از مقامات دولت ابراهیم رئیسی که از نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری خشمگین و افسرده هستند نه‌تن‌ها به دنبال سروسامان دادن به مجموعه مدیریتی خود نیستند بلکه با استخدام‌های بی‌ضابطه و یا بخشنامه‌های بدون اهمیت به دنبال ایجاد تنش در سطح بدنه سازمانی و جامعه هستند.»

به گزارش تازه‌نیوز، رویداد۲۴ نوشت: در این ایام دولت سیزدهم در روز‌های آخر فعالیت خود به سر می‌برد و اکثر وزرا و مقامات به دنبال انجام امور کار‌های ناتمام خود هستند تا مجموعه تحت مدیریت خود را با شرایط بهتری تحویل دولت‌مرد بعدی بدهند.

در این بین برخی از مقامات دولت ابراهیم رئیسی که از نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری خشمگین و افسرده هستند نه‌تن‌ها به دنبال سروسامان دادن به مجموعه مدیریتی خود نیستند بلکه با استخدام‌های بی‌ضابطه و یا بخشنامه‌های بدون اهمیت به دنبال ایجاد تنش در سطح بدنه سازمانی و جامعه هستند.

حجت عبدالملکی از جمله کسانی بود که از ابتدای شروع فعالیت در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای دولت شهید رئیسی هر روز ایجاد حاشیه می‌کرد. این سورفتار در نهایت منجر به استعفای وی از این سمت شد. ولی این تمام ماجرا نبود.

عبدالملکی پس حضور در دبیرخانه مناطق آزاد نه تنها از گذشته خود درس عبرت نگرفت بلکه باز با توسل به سخنان و مصاحبه‌های متناقض دولت رئیسی را در سیبل افکار عمومی و رسانه قرار داد.

حالا در واپسین روز‌های آخر دولت سیزدهم، به جای سروسامان دادن به فعالیت‌های دبیرخانه به دلیل فعالیت‌های انتخاباتی عبدالملکی که باعث تعطیلی این نهاد موثر اقتصادی شده بود تازه به دنبال بگیر‌و‌ببند در میان کارکنان محترم دبیرخانه هستند.

مطابق بخشنامه تازه حراست مرکزی این دبیرخانه، در حال حاضر مهمترین اقدام این مجموعه در این روز‌ها تهدید و تشکیل پرونده بابت ظاهر و پوشش پرسنل است؛ موضوعی که همیشه مورد توجه پرسنل اداری بوده است و نیازی به تذکر، تهدید و تشکیل پرونده نبوده است.

در این بخشنامه، که به تاریخ ۱۹ تیر ابلاغ شده است، کماکان مهم‌ترین دغدغه «رعایت پوشش کامل برابر موازین اسلامی و شرعی» است. به نیرو‌های حفاظت فیزیکی در این بخشنامه دستور داده شده که از همان بدو ورود با افرادی که چنین پوششی ندارند برخورد کنند.

در بخش دیگری از این بخشنامه به پرسنل دستور داده شده که از «رفتار خارج از عرف اداری» خودداری کنند و همچنین دستور داده شده که «از پخش موسیقی و کلیپ و … در محیط کار خودداری کنند».

در پایان این بخشنامه با لحنی تحکم‌آمیز به پرسنل شریف تذکر داده شده که در صورت عدم رعایت این «ضوابط» در مرحله اول و دوم تذکر شفاهی داده خواهد شد و در مرحله سوم به صورت کتبی تذکر داده شده و در پرونده حراستی ثبت و به کمیته انضباطی و هسته گزینش ارجاع داده خواهد شد تا «نسبت به ادامه فعالیت اداری» فرد خاطی تصمیم‌گیری شود.

به‌عبارت دیگر، عدم‌رعایت مواردی مانند پوشش مناسب (که مصادیق آن مشخص نشده و به سلیقه حراست واگذار شده) و یا پخش موسیقی! در محیط کار به دستور حجت عبدالملکی موجب اخراج پرسنل یک سازمان مهم اقتصادی در کشور خواهد شد.

بهتر بود حجت عبدالملکی به جای پرداختن به امور حاشیه‌ای، در خصوص عملکرد خود پاسخگو باشد و درباره وعده‌های رنگانگش در خصوص سرمایه‌گذاری خارجی و در پروژه‌های مناطق آزاد و ادعای جذب منابع صد میلیارد دلاری توضیح دهد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.