کاهش دما و بارش باران برای این نقاط کشور +وضعیت جوی طی ۵ روز آینده

سازمان هواشناسی آخرین پیش‌بینی‌ها را از وضعیت جوی کشور طی ۵ روز آینده اعلام کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد امروز (پنجشنبه) در برخی مناطق شمال غرب، ارتفاعات رشته کوه البرز به ویژه در مازندران، سمنان، برخی مناطق گلستان و خراسان شمالی، همچنین در ارتفاعات غرب و جنوب کرمان، ارتفاعات شمال هرمزگان و شرق فارس رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

جمعه در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی در مازندران، ارتفاعات شمالی استان‌های البرز و تهران، برخی نقاط مازندران، گلستان و سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و نیز در ارتفاعات جنوب کرمان، ارتفاعات شمال هرمزگان و شرق فارس به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

در پاره‌ای از این نقاط ریزش تگرگ نیز دور از انتظار نیست. در ضمن، کاهش نسبی دما در سواحل شمالی، شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز رخ می‌دهد.

شنبه در ارتفاعات البرز مرکزی و برخی مناطق شمال شرق کشور رگبار و رعد و برق انتظار می‌رود.

یکشنبه و دوشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر و رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود و در بیشتر مناطق کشور جوی آرام برقرار است.

در ۵ روز آینده در برخی مناطق استان‌های واقع در شمال شرق، شرق، جنوب شرق، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز و همچنین در جنوب غرب کشور در برخی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

در ۳ روز آینده شرق دریای عمان و جمعه دریای خزر مواج است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.