پیش‌بینی کاهش دما در برخی مناطق کشور

کارشناس هواشناسی گفت: طی روز‌های یکشنبه و دوشنبه کاهش نسبی دما در مناطق غربی و شرقی کشور رخ خواهد داد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی، با بیان اینکه از بعد از ظهر شنبه با نفوذ جریان‌های شمالی به سواحل دریای خزر در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران و غرب گلستان، بارش باران پیش بینی می‌شود گفت: فردا در ارتفاعات البرز بارش باران گاهی رعد وبرق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

او ادامه داد: فردا بارش‌ها در غرب گیلان و برخی مناطق مازندران شدت می‌گیرد و گستره آن خراسان شمالی و شمال آذربایجان شرقی را هم در برخواهد گرفت.

ضیائیان تاکید کرد: فردا دریای خزر مواج خواهد بود و تا روز دوشنبه بارندگی در این مناطق تداوم خواهد داشت.

کارشناس هواشناسی اضافه کرد: روز‌های سه شنبه و چهارشنبه، ابرناکی هوا در این مناطق کاهش یافته و تنها در سواحل دریای خزر بارش پراکنده رخ خواهد داد.

او بیان کرد: در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: روز پنجشنبه به دنبال گذر امواج تراز میانی جو از شمال غرب کشور، در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و سواحل دریای خزر بارش باران گاهی رعد وبرق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

او با بیان اینکه روز یکشنبه دمای هوا در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و سواحل دریای خزر کاهش می یابد افزود: روز دوشنبه در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی دمای هوا ۵ تا ۷ درجه کاهش خواهد یافت.

ضیائیان اظهار کرد:  روز یکشنبه در استان‌های ایلام و خوزستان وزش باد شدید پیش بینی می‌شود و شمال خلیج فارس مواج است.

کارشناس هواشناسی بیان کرد: از روز دوشنبه تا اواخر هفته شدت وزش باد در نوار شرقی کشور افزایش خواهد یافت.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.