تاکید دوباره وزیر بهداشت عراق برعدم استقبال از زوار خارجی در ایام اربعین

وزیر بهداشت عراق با اشاره به افزایش شمار مبتلایان به کرونا و همکاری این کشور با همسایگان از جمله ایران درخصوص مبارزه با این ویروس تاکید کرد: عراق در روزهای آتی از هیچ مسافری استقبال نخواهد کرد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، حسن التمیمی، وزیر بهداشت عراق امروز یکشنبه در یک نشست خبری اعلام کرد: با توجه به افزایش مبتلایان به کرونا عراق تصمیم گرفته است که از هیچ مسافر خارجی استقبال نکند.

وی تاکید کرد: کمیته عالی بهداشت عراق تصمیم گرفت که طی روزهای آتی به جز هیات های دیپلماتیک از هیچ مسافر خارجی استقبال نکند.

التمیمی گفت: برای تبادل اطلاعات در خصوص مبارزه با ویروس کرونا با کشورهای همسایه مانند ایران، سوریه، اردن، پاکستان و کویت در تماس هستیم.

وزیر بهداشت عراق همچنین از اتخاذ تدابیر جدید بهداشتی برای مقابله با انتشار ویروس کرونا در عراق در ایام زیارت اربعین خبر داد.

کمیته عالی بهداشت و سلامت عراق نیز دیروز شنبه در جلسه ی خود در رابطه با ویروس کرونا اعلام کرده بود که این کشور امسال در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی پذیرای زائر از هیچ کشوری نخواهد بود.

 

ایرج مسجدی ،سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز پیش از این تاکید کرده بود که امسال مراسم اربعین حسینی برای زائران غیر عراقی برگزار نخواهد شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.