رئیسی: بیانیه دادن اروپا کافی نیست/ باید در عمل به تعهداتشان پایبند باشند

رئیس قوه قضائیه گفت: رفتار امروز آمریکایی ها در قبال توافقات پیشین، هم نقض فاحش «حقوق بین الملل» است هم نقض «حقوق معاهدات».اروپایی‌ها باید به انجام تعهداتشان در عمل پایبند باشند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از تسنیم، آیت‌الله رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه گفت: بخشی از مشکلات امروز کشور ناشی از چشم دوختن به لبخند و یا خشم خارجی‌ها است؛ داشتن روحیه جهادی و کار انقلابی گره‌گشاست.

وی ادامه داد: ممکن است برخی به لفظ نگویند ولی عملا امیدشان به نتیجه انتخابات فلان کشور باشد. گره زدن رفع مشکلات داخلی به مسائل خارجی، اشتباه راهبردی است./ رفتار امروز آمریکایی ها در قبال توافقات پیشین، هم نقض فاحش «حقوق بین الملل» است هم نقض «حقوق معاهدات».

رئیس قوه قضائیه گفت: اروپایی‌ها باید به انجام تعهداتشان در عمل پایبند باشند؛ بیانیه دادن و سخنرانی کافی نیست. باید انجام تکالیف اروپایی‌ها از آنها مطالبه شود.

رئیسی با بیان اینکه اقدام کشورهای خودفروخته منطقه در عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی نمایش پستی و حقارت بود گفت: راهبرد امروز ما راهبرد «مقاومت فعال و مقتدرانه» در مقابله با دشمن و ساختن کشور با تکیه بر ظرفیتهای داخلی و حضور مقتدرانه و دفاع از حقوق ملت در مجامع بین المللی است. دفاع مقدس برای کشور تولید «قدرت» و «اقتدار» کرده است؛ از «ابزار قدرت» باید برای «ابراز قدرت»، هوشمندانه استفاده کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.