ولایتی: تفکر سازشی هیچ دستاورد مثبتی نداشت

دبیر کل مجمع بیداری اسلامی در پیامی عنوان کرد: در کنار تفکر سازش که هیچ دستاورد مثبتی نداشت، گفتمان مقاومت سیر اعجاز گونه انتفاضه سنگ تا موشک را پدید آورد و هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی را در جنگ‌های نابرابر هشت روزه، ۵۱، ۲۲ و دو روزه مقاومت غزه از بین برده است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از میزان، علی‌اکبر ولایتی در پیامی به همایش علنی‌سازی روابط حکام عرب با رژیم صهیونیستی اظهار داشت: گفتمان مقاومت سیر اعجاز گونه انتفاضه سنگ تا موشک را پدید آورد.

متن این پیام به شرح ذیل است:

دشمنان مقاومت اسلامی طی دهه‌های اخیر در سطح منطقه و چه در عرصه بین‌الملل سناریو‌های مختلفی در جهت حفظ منافع استکباری و استعماری خویش طراحی و اجرا نمودند.

ترور شهید سلیمانی بخشی از راهبرد‌ها و طرح‌های خباثت آمیز در سطح منطقه
پیاده‌سازی طرح خاورمیانه بزرگ حمله مستقیم به عراق و افغانستان، جنگ و جنایت علیه لبنان و غزه بی دفاع، انحراف جریان بیداری اسلامی، تشکیل و راه اندازی و تجهیز گروه‌های تکفیری و کشتار صد‌ها هزار انسان بیگناه در سطح منطقه توسط قاتلان نیابتی، ترور ناجوانمردانه فرمانده شجاع و دلاور جبهه مقاومت سپهبد قاسم سلیمانی بخشی از راهبرد‌ها و طرح‌های خباثت آمیز نظام سلطه در سطح منطقه و آسیا برای مقابله با ارزش‌ها و آرمان‌های اسلام ناب بوده است.

تلاش‌های دشمنان، اما بیش از همه در جهت حذف تاجی فلسطین از نقشه منطقه و جعل رژیم اشغالگر به جای آن بوده است، فلسطین، قبله اول مسلمین و کلیدی‌ترین و محوری‌ترین مسئله جهان اسلام است، اما استکبار با توطئه‌ها و طرح‌های گوناگون همواره تلاش دارد که این مسئله اساسی را از اولویت اول جهان اسلام خارج سازد.

پس از شکست اعراب در جنگ شش روزه از اسرائیل غاصب، ده‌ها مذاکره و نشست سازش بین اعراب و رژیم صهیونیستی با بازیگردانی آمریکا روی داد و در طول همه مذاکرات نه تنها دستاوردی برای مردم مظلوم فلسطین نداشته بلکه نتیجه عکس داشته و موجب زیادی خواهی، ادامه شهرک‌سازی، اخذ امتیاز بیشتر و نهایتاً گسترش دامنه زیاده‌خواهی‌های خود از فلسطین به تمامی کشور‌های عربی بوده است.

تفکر سازشی که هیچ دستاورد مثبتی نداشت

در کنار تفکر سازش که هیچ دستاورد مثبتی نداشت، گفتمان مقاومت سیر اعجاز گونه انتفاضه سنگ تا موشک را پدید آورد و هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی را در جنگ‌های نابرابر هشت روزه، ۵۱، ۲۲ و دو روزه مقاومت غزه از بین برده است، اما صهیونیزم بین الملل از تلاش برای حذف کامل فلسطین از جهان اسلام دست نمی‌کشد.

معامله قرن شوم‌ترین نقشه دشمنان اسلام در کنار گام‌های سازشی
طرح معامله قرن شوم‌ترین نقشه دشمنان اسلام به عنوان مکمل گام‌های سازش، نقاب نفاق را از چهره استکباری سازش گران و سازش طلبان کنار زده و ماهیت استعماری نوین آنان را برای مردم منطقه و جهان آشکار ساخته است.

از سوی، شرایط رژیم صهیونیستی بسیار متزلزل و شکننده است. مهاجرت معکوس از سرزمین‌های اشغالی و استمرار و جریان مقاومت و جسارت برگرفته از اعتماد به نفس و خودباوری بیش از پیش جوانان فلسطینی در مقابل و اشغالگری، انزوای منطقه‌ای رژیم صهیونیستی، تغییر معادله قدرت به نفع فلسطینی‌ها را رقم زد.

تلاش برای محدود کردن حوزه نفوذ و قدرت محور مقاومت، محور غربی، عربی، عبری را بر آن داشته تا برای برون رفت از چالش‌های داخلی و بین المللی و جلوگیری از پیامد‌های رویکرد مقاومت طرحی جدید با بازیگری هم پیمانان وابسته و نیابتی خود در منطقه به اجرا درآورند و عادی سازی روابط برای برخی کشور‌های عربی با رژیم صهیونیستی نقشه مشترک آمریکا و اسرائیل برای نابودی مسئله فلسطین و تسلط بر ثروت و منابع حیاتی کشور‌های عربی در این راستا است و پیش زمینه اجرایی کامل طرح معامله قرن است که با شکست مواجه خواهد شد.

برخی دول وابسته به جای تکیه بر وعده‌های الهی، وحدت کلمه، اراده‌های مردمی و ظرفیت‌های بی‌بدیل جهان اسلام امید پوچ بر هیچ بسته اند و خانه‌ای بر آب بنا کرده‌اند.

در برابر این حرکت مذبوحانه برخی سران عربی، محور مقاومت با اتکا به وعده‌ها و امداد‌های الهی، اتحاد و انسجام خود را در مقابل زیاده‌خواهی و طرح‌های خباثت بار دشمنان و فریب خوردگان به نمایش خواهند گذاشت.

نقش نخبگان و اندیشمندان سیاسی
شرایط حساس منطقه‌ای و توطئه‌های آشکار و پنهان دشمنان همچون هتک حرمت و اهانت به ساحت کبریایی رسول خاتم پیامبر رحمت (ص) نقش بی‌بدیل و تاثیرگذار نخبگان و اندیشمندان جهان اسلام در هدایت و تنویر افکار عمومی جوامع اسلامی و بشری را بیش از پیش برجسته می‌سازد و باید موضع گیری صریح و قاطعانه امت اسلامی و آزادیخواهان نسبت به طرح شوم آمریکایی – اسرائیلی معامله قرن و عادی‌سازی روابط برخی دول عربی با قاتلان ملت مظلوم فلسطین و حمایت از حرکت جبهه مقاومت و جریان مقابله و مبارزه با استعمار‌گران صورت پذیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.