واکسیناسیون گروه‌های هدف ۲ با شروع سال جدید آغاز می‌شود

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، گفت: با شروع سال جدید شاهد واکسیناسیون گروه‌های هدف فاز ۲ به ترتیب اولویت مندرج در سند ملی واکسن کرونا خواهیم بود.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایرنا، کیانوش جهانپور عصر پنجشنبه درباره آغاز واکسیناسیون سالمندان، گفت: در ادامه فاز یک واکسیناسیون علیه بیماری کووید ۱۹ و بدنبال آغاز واکسیناسیون کادر درمان، در سالروز ولادت مولای متقیان علی (ع) و روز پدر واکسیناسیون سالمندان و جانبازان و کارکنان آسایشگاهها ساعتی پیش با حضور وزیر بهداشت در آسایشگاه سالمندان کهریزک عملا آغاز شد.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ادامه داد: واکسیناسیون ۱۱۰ هزارنفر از نیروهای خط مقدم درمان و سالمندان و جانبازان مقیم آسایشگاه‌ها، تا قبل از نیمه اسفندماه، انجام می‌شود که تنها ۲ دهم درصد کل جمعیت هدفی است که تا پایان برنامه واکسیناسیون باید واکسینه شوند. همچنین دز دوم واکسیناسیون نیز ۱۲ اسفند طبق برنامه زمان‌بندی و سه هفته بعد از دریافت دز اول انجام خواهد شد.

جهانپور تاکید کرد: تلاش می‌شود با محموله‌های بعدی واکسن که ظرف روزهای آتی به تدریج وارد کشور خواهد شد تا قبل از سال جدید، واکسیناسیون در گروه‌های هدف فاز یک انجام شود و با شروع سال جدید شاهد واکسیناسیون گروه‌های هدف فاز ۲ به ترتیب اولویت مندرج در سند ملی واکسن کرونا خواهیم بود.

واکسیناسیون کرونا در ایران با استفاده از واکسن «اسپوتنیک وی» روسی روز سه شنبه ۲۱ بهمن ماه در مراسمی با فرمان حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری و با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز شد.

واکسن «اسپوتنیک وی» روسیه ۱۶ بهمن ماه وارد کشور شد و  واکسیناسیون آن در ایران طی مراسمی در تالار امام بیمارستان امام خمینی(ره) تهران بطور رسمی آغاز شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.