جهانگیری: بسیاری از مشکلات با روحیه امیدواری، همدلی و انسجام قابل‌حل است

جلسه دیدار اعضای مجمع نمایندگان مردم استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با معاون اول رییس جمهور عصر دوشنبه(۷ مهر) برگزار شد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در این جلسه با اشاره به شرایط سخت بودجه و محدودیت‌های منابع درآمدی کشور، گفت: در شرایط سخت و دشوار با روحیه امیدواری، هماهنگی، همدلی و انسجام بسیاری از مشکلات قابل حل است.

وی، استان گلستان را استانی پراهمیت برای کشور برشمرد و اظهار کرد: استان گلستان استانی است که از هر نظر پشتوانه‌ای مهم برای کشور است و با وجود اقوام و مذاهب مختلف در این استان، شاهد انسجام بسیار خوب در بین مردم و مسئولین هستیم.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به طرح ملی زهکشی ۲۸۰ هزار هکتار از اراضی استان گلستان، خاطرنشان کرد: تاکنون ۸۰ هزار هکتار از اراضی این استان زهکشی شده که امیدوارم این طرح ملی با سرعت بیشتر تکمیل و نهایی شود.

جهانگیری هم‌مرز بودن استان گلستان با کشور ترکمنستان را یکی از مزیت‌های مهم استان برشمرد و گفت: تجارت مرزی می‌تواند یکی از کانون‌های توسعه استان باشد و باید اقدامات لازم برای بازگشایی کامل مرز و توسعه مبادلات تجاری میان استان گلستان و کشور ترکمنستان انجام شود و امیدوارم هر چه سریع‌تر منطقه آزاد اینچه‌برون به عنوان یک کانون توسعه به تصویب نهایی برسد.

وی همچنین با اشاره به مسایل و مشکلات مطرح‌شده از سوی نمایندگان استان گلستان، از معاونین خود خواست جلسه‌ای را برای رسیدگی به این مشکلات برگزار کنند.

در این جلسه، استاندار گلستان نیز گزارشی از وضعیت استان در بخش‌های مختلف ارائه و پیشنهاداتی را برای ارتقاء وضعیت استان مطرح کرد.

نمایندگان مردم استان گلستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گزارشی از مسایل اصلی و مشکلات کلان استان نظیر مشکل آب شرب، صنایع تبدیلی کشاورزی و راه‌آهن ارائه کردند و خواستار توجه و نگاه ویژه دولت به این استان شدند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.